Aktualności

11.06.2018

Szczytno dla środowiska z Fundacją Veolia Polska

Zakończył się Program lokalnych inwestycji społecznych Fundacji Veolia Polska, partnera Forum Odpowiedzialnego Biznesu, prowadzony we współpracy z Urzędem Miasta Szczytno i spółką Veolia Szczytno. W ramach programu odbyły się międzysektorowe konsultacje społeczne, a także spotkania z lokalnymi liderami. Kulminacyjnym punktem programu był konkurs grantowy na najlepsze projekty z zakresu edukacji ekologicznej i akcji środowiskowych dla mieszkańców. W kwietniu i maju pięć zwycięskich organizacji realizowało swoje pomysły.
08.06.2018

Wspólne działanie przeciwko marnowaniu żywności – konferencja CE Food Waste w Warszawie

7 czerwca 2018 r. przedstawiciele organizacji pozarządowych, przedsiębiorstw, mediów i instytucji państwowych z Polski, Czech, Słowacji, Węgier i Wielkiej Brytanii spotkali się w Warszawie, by omówić możliwości wspólnych działań na rzecz ograniczania marnotrawienia żywności. Konferencję organizowała firma Tesco, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
08.06.2018

Provident Polska nagrodzony podczas Gali Zaczytani.org

7 czerwca, w budynku Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie, odbyła się Gala Zaczytani.org, podczas której wyróżnieni zostali wolontariusze, przedstawiciele biznesu oraz mediów, zaangażowani w działania Fundacji. Wśród nagrodzonych w trzech kategoriach, znalazł się Provident Polska, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, który aktywnie wspiera bajkoterapię w polskich szpitalach.
08.06.2018

Produkty marki własnej Carrefour z certyfikowanym olejem palmowym

Zastosowanie oleju palmowego od kilku lat jest tematem dyskusji ekologów, gdyż jego nieodpowiedzialna produkcja może sprzyjać niszczeniu lasów tropikalnych. Carrefour podejmuje działania na rzecz ochrony bioróżnorodności, dlatego w produktach swoich marek własnych stosuje olej palmowy z certyfikatem RSPO, który gwarantuje, że tłuszcz pochodzi ze zrównoważonej produkcji. Oferowanie przez sieć takich produktów, to odpowiedź na potrzeby klientów i element strategii CSR Grupy Carrefour.
08.06.2018

Znamy laureatów XXI edycji Konkursu „Dobroczyńca Roku”

6 czerwca, w warszawskim Teatrze Kamienica, odbyła się XXI gala Konkursu „Dobroczyńca Roku”, w czasie której do grona laureatów tytułu dołączyło dziewięć firm. Patronem konkursu jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu, a patronem medialnym portal Odpowiedzialnybiznes.pl.
08.06.2018

Fundacja Veolia partnerem Szkoły Liderów Miast Regionu Łódzkiego

7 czerwca 2018 r. Fundacja Veolia Polska, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, wraz z merytorycznym partnerem – Fundacją Szkoła Liderów, uroczyście zainaugurowała projekt pn. Szkoła Liderów Miast Regionu Łódzkiego.
08.06.2018

IKEA wycofa plastikowe produkty jednorazowego użytku ze swoich sklepów i restauracji

Publikując „People & Planet Positive”, IKEA ogłosiła nowe zobowiązania na rzecz społeczeństw i środowiska. Poprzez swoje działania IKEA pragnie ułatwiać ludziom prowadzenie zdrowego i ekologicznego stylu życia, przeciwdziałać zmianom klimatu oraz przyczyniać się do zmiany myślenia o odpadach zmierzając w stronę gospodarki o obiegu zamkniętym. Dokument zawiera konkretne zadania, które IKEA, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, zobowiązała się zrealizować do 2030 roku. 
07.06.2018

Nabór dobrych praktyk MŚP do EU Talent

Małe i średnie przedsiębiorstwa wciąż mają możliwość podzielenia się swoimi dobrymi praktykami z zakresu organizacji praktyk i staży zawodowych - ze środowiskiem biznesowym w Polsce jak i zagranicą. Praktyki mogą dotyczyć obszarów: zarządzanie, rekrutacja i zmiana pracy, jakość szkolenia, jakość kształcenia oraz warunki zatrudnienia.
07.06.2018

Tesco Polska Dobroczyńcą Roku 2018

Ogłoszono wyniki XXI edycji konkursu Dobroczyńca Roku. W kategorii Strategia społecznego zaangażowania firmy – duża firma nagrodę otrzymało Tesco Polska, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Kapituła doceniła aktywność firmy m.in. na rzecz lokalnych społeczności oraz przeciwdziałania marnowaniu żywności.
07.06.2018

Fundacja Orange Dobroczyńcą Roku 2018

Fundacja Orange otrzymała tytuł Dobroczyńcy Roku. Kapituła doceniła projekt FabLab powered by Orange. To przestrzeń otwarta dla wszystkich, którzy chcą podnosić swoje cyfrowe kompetencje. Nagroda została przyznana w kategorii Projekt społeczny fundacji korporacyjnej. Zakłada ona ścisłą współpracę fundacji korporacyjnej z inną organizacją pozarządową przy projekcie społecznym.
07.06.2018

LOTOS i Energa łączą siły dla seniorów

Ruszył program „Dynamiczni Seniorzy z Energią” adresowany do osób 55+ chcących poprawić swoją kondycję fizyczną i zadbać o zdrowie. W 15 miejscowościach województwa pomorskiego odbędą się Gminne Dni Seniora, cotygodniowe zajęcia sportowe i konsultacje medyczne. Partnerami programu jest Grupa LOTOS, partner FOB i Energa.
07.06.2018

Łowcy talentów z PZPN i Biedronki poszukują młodych piłkarzy

9 – 11 czerwca w 29 lokalizacjach w całej Polsce odbędzie się rekrutacja do bezpłatnych szkółek piłkarskich. W ubiegłym roku w projekcie wzięło udział ponad 5500 dziewcząt i chłopców. „Dni Talentu” odbywają się w ramach Akademii Młodych Orłów - organizowanej przez PZPN we współpracy z siecią sklepów Biedronka należącej do Jeronimo Martins, partnera Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
07.06.2018

Droga firm do gospodarki obiegu zamkniętego (GOZ)

Gospodarka o Obiegu Zamkniętym (GOZ), czy też gospodarka cyrkularna to temat, o którym coraz więcej się mówi. Instytut Innowacyjna Gospodarka przygotował raport „W kierunku gospodarki cyrkularnej – rekomendacje rozwoju i implementacji praktycznych rozwiązań dla biznesu”, który pokazuje konkretne rozwiązania przybliżające osiągnięcie tego celu. Podczas debaty towarzyszącej publikacji raportu, Paweł Herman ze Stena Recycling zaprezentował, w jaki sposób optymalizacja obiegu odpadów może przekonać biznes do Gospodarki Obiegu Zamkniętego. Stana Recycling jest partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
06.06.2018

Znamy laureatów 7. edycji Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o CSR

6 czerwca w Warszawie odbył się finał siódmej edycji Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o CSR. Pięć finalistek, wyłonionych na podstawie etapu online oraz etapu regionalnego, przedstawiło prezentacje na jeden z zaproponowanych wcześniej tematów. Konkurs odbywa się w ramach programu edukacyjnego Liga Odpowiedzialnego Biznesu, prowadzonego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
06.06.2018

Dzień bioróżnorodności i sportu z Cemex Polska

CEMEX Polska (partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu), Gmina Rędziny, Stowarzyszenie Ruch Inicjatyw Społeczno-Ekologicznych Przytulia oraz Akademia imienia Jana Długosza w Częstochowie zapraszają 10 czerwca (niedziela) na „Dzień Bioróżnorodności i Sportu” do Kamieniołomu Lipówka w Rudnikach.