Aktualności

03.10.2018

Goście konferencji „100 lat praw wyborczych kobiet. Praca, rodzina, rozwój – perspektywa równych szans”

Trwa rejestracja na konferencję "100 lat praw wyborczych kobiet. Praca, rodzina, rozwój - perspektywa równych szans". Do udziału w spotkaniu spotkaniu zaproszono przedstawicieli świata kultury, nauki, mediów, środowiska pozarządowego i administracji. Zachęcamy do zapoznania się z sylwetkami prelegentek i prelegentów, którzy będą dyskutować w 4 panelach tematycznych. Organizatorami konferencji jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu, w ramach Karty Różnorodności oraz Kongres Różnorodności. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, po wcześniejszej rejestracji.
03.10.2018

Czy zachłanność jest źródłem nieodpowiedzialności? VI Konferencja Nienieodpowiedzialni

Już po raz szósty przedstawiciele biznesu, nauki oraz autorytety moralne spotkają się, aby dyskutować o odpowiedzialności, jej roli w biznesie i życiu społecznym. Tym razem prelegenci będą zastanawiali się m.in. nad tym, czy kłamstwo jest najskuteczniejszym narzędziem sprzedaży oraz jak kontrolowane są zachowania konsumentów na rynkach finansowych. Tegoroczna edycja Nienieodpowiedzialnych odbędzie się 7 listopada w Centrum Konferencyjnym Polin w Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Właśnie ruszyła rejestracja uczestników. Portal Odpowiedzialnybiznes.pl objął konferencję patronatem medialnym.
28.09.2018

Rekordowa kwota od PKN ORLEN dla strażaków na poprawę bezpieczeństwa

​Blisko 4 miliony złotych PKN ORLEN, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, przeznaczył łącznie w 2018 r. na wsparcie straży pożarnych w Polsce. Ponad 2 miliony złotych z tej kwoty trafiły do 360 jednostek ochotniczych i państwowych jednostek w ramach „Programu pomocy jednostkom straży pożarnych”. W uroczystej Gali wręczenia symbolicznych czeków wzięli udział Pan Premier Mateusz Morawiecki i Prezes Zarządu PKN ORLEN Daniel Obajtek. Dodatkowo od 1 stycznia 2019 r. ruszy nowy program lojalnościowy dedykowany jednostkom Ochotniczej Straży Pożarnej. Oznacza to, że obok pomocy systemowej ta grupa zawodowa, otrzyma codzienne wsparcie w postaci rabatów na paliwo na wszystkich stacjach ORLEN w Polsce.
28.09.2018

Wolontariusze Kompanii Piwowarskiej wyremontują gdańskie Centrum Praw Kobiet

Już 6 października dzięki wolontariuszom Kompanii Piwowarskiej, partnera Forum Odpowiedzialnego Biznesu, wnętrza gdańskiego Centrum Praw Kobiet przejdą metamorfozę. Remont obejmujący odmalowanie wszystkich pomieszczeń oraz wymianę podłogi przeprowadzą pracownicy sił sprzedaży KP przy wsparciu partnera akcji, firmy Flügger, która przekazała niezbędne materiały do wykończenia ścian i będzie czuwać nad przebiegiem prac od strony technicznej.
28.09.2018

Lokalni Ambasadorzy Banku BGŻ BNP Paribas działają dla lokalnych społeczności

Są otwarci i zaangażowani, chętnie włączają się w życie lokalnych społeczności. Można ich spotkać zarówno, gdy trzeba pomóc, jak i świętować sukcesy. Rozumieją potrzeby i wyzwania w swoim otoczeniu, dlatego aktywnie działają, kiedy tylko widzą, że trzeba. To Lokalni Ambasadorzy Banku BGŻ BNP Paribas, partnera Forum Odpowiedzialnego Biznesu, którzy wspierają swoimi działaniami tych, którzy tego potrzebują.
28.09.2018

Nowy rok szkolny z fotowoltaiką od IKEA

Sześć polskich szkół rozpoczęło rok szkolny z nową energią wytwarzaną ze słońca. Placówki wygrały instalacje fotowoltaiczne w konkursie „Najlepsza szkoła pod słońcem”, organizowanym przez IKEA, partnera strategicznego Forum Odpowiedzialnego Biznesu, oraz spółki zarządzające farmami wiatrowymi firmy. We wrześniu odbyło się uroczyste przekazanie nagród w zwycięskich szkołach.
28.09.2018

17 wyzwań dla Polski – 17 odpowiedzi w najnowszej publikacji FOB o Celach Zrównoważonego Rozwoju

Po trzech latach od ogłoszenia Celów Zrównoważonego Rozwoju, Forum Odpowiedzialnego Biznesu zaprosiło 17 ekspertów z różnych dziedzin do publikacji przedstawiającej największe wyzwania, jakie stoją przed Polską na drodze do skutecznej realizacji założeń Agendy 2030. Publikacja pokazuje także rolę sektora prywatnego, który poprzez prowadzenie społecznie i środowiskowo odpowiedzialnych działań może przyczynić się do wzmocnienia tego procesu.
27.09.2018

Castorama Polska zorganizowała konkurspt. Leśny Poeta

Jak ogromny wpływ na każdego z nas mają lasy i dlaczego tak ważne jest odpowiedzialne gospodarowanie nimi – tego wszystkiego będzie można dowiedzieć się już 28 września podczas międzynarodowego dnia FSC®. W ramach obchodów,Castorama, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu,  przygotowała także konkurs dla wszystkich swoich klientów.
27.09.2018

Forum Odpowiedzialnego Biznesu z panelem dyskusyjnym i nową publikacją na EFNI w Sopocie

Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest partnerem merytorycznym trwającego, w dniach 27- 28 września, Europejskiego Forum Nowych Ideai w Sopocie i partnerem panelu dyskusyjnego „Zrównoważony porządek świata? Odpowiedzialność biznesu w realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju”. Panel dyskusyjny odbędzie się w piątek 28 września o godzinie 9:00.
26.09.2018

Korporacje pochylają się nad dobrostanem zwierząt

Siedem największych międzynarodowych firm spożywczych, wśród których są Nestlé, Unilever utworzyły Globalną Koalicję na Rzecz Dobrostanu Zwierząt - Global Coalition for Animal Welfare (GCAW).  Firmy  dążyły będą do poprawy warunków życia zwierząt hodowlanych. Wśród priorytetów koalicji znalazły się dobrostan kur niosek oraz kurczaków hodowanych na mięso, (brojlerów). 
26.09.2018

L’Oréal podwójnie wyróżniona przez Organizację Narodów Zjednoczonych

Grupa L’Oréal znalazła się w gronie Global Compact Lead. Zrzesza ono najbardziej zaangażowane firmy, które działają na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu i wspierania zrównoważonego rozwoju. Wyróżnienie to stanowi wyraz uznania dla firmy L’Oréal, która od wielu lat konsekwentnie angażuje się w realizację 10 zasad odpowiedzialnego biznesu United Nations Global Compact. L’Oréal Polska jest partnerem Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
26.09.2018

Ruszyła 2. edycja Nagrody „Człowiek wiedzy i doświadczenia”

Do 12 października potrwa nabór wniosków do 2. edycji Nagrody „Człowiek wiedzy i doświadczenia”, organizowanej przez Inwestycje Społeczne i Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Patronem medialnym inicjatywy jest portal Odpowiedzialnybiznes.pl.
26.09.2018

Polski biznes na rzecz Celów Zrównoważonego Rozwoju

W tym roku po raz pierwszy Światowy Dzień Działania na rzecz Celów Zrównoważonego Rozwoju celebrują także polskie firmy, które dołączyły do globalnego ruchu na rzecz realizacji Agendy. Tworzą Kampanię 17 Celów, prowadzoną w szerokim partnerstwie firm i instytucji inicjatywę której zadaniem jest zachęcać polski biznes do zaangażowania. Partnerem merytorycznym Kampanii 17 Celów jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
26.09.2018

Inwestycje środowiskowe w dąbrowskiej hucie ArcelorMittal

Oddział ArcelorMittal Poland w Dąbrowie Górniczej, czyli dawna Huta Katowice realizuje  projekty, które zmniejszą oddziaływanie zakładu na środowisko. Chodzi o budowę trzech elektrofiltrów, m.in. dla punktu przeładunkowego koksu i rudy żelaza, który jest usytuowany w sąsiedztwie zabudowy jednorodzinnej przy skrzyżowaniu ulicy Koksowniczej z ulicą Kazdębie. Inwestycje warte blisko 30 mln złotych zakończą się jeszcze w tym roku.
26.09.2018

Pomogli do kwadratu

Kilkadziesiąt kilogramów artykułów papierniczych, chemicznych, kosmetycznych, leków i zabawek, przekazali 24 września br. pracownicy TAURONA, partnera Forum Odpowiedzialnego Biznesu, podopiecznym Domu Aniołów Stróżów w Katowicach. Trwająca dwa miesiące zbiórka, została zorganizowana pod hasłem „Pomagamy do kwadratu”, w ramach programu wolontariatu pracowniczego w Grupie TAURON.