Aktualności

19.04.2018

Społeczna odpowiedzialność Grupy Adamed na 7. Targach CSR

Wspieranie polskiej innowacyjnej myśli naukowej i działalność na rzecz społeczeństwa to fundamenty misji Grupy Adamed oraz powołanej przez nią Fundacji. Flagowe projekty z zakresu społecznej odpowiedzialności, Adamed dla Seniora oraz ADAMED SmartUP, zaprezentowane zostały na najważniejszym branżowym wydarzeniu – 7. Targach CSR. Dodatkowo siedem projektów Grupy Adamed znalazło się w Raporcie "Odpowiedzialny biznes w Polsce 2017. Dobre praktyki". Grupa Adamed została partnerem strategicznym FOB w 2016 roku.
19.04.2018

P&G ogłasza nowe cele w zakresie zrównoważonego rozwoju środowiska

Spółka Procter & Gamble ogłosiła , iż udało jej się zrealizować cele przewidziane w programie działań do roku 2020 w zakresie zrównoważonego rozwoju środowiska. Firma zamierza wdrożyć jeszcze niezrealizowane cele oraz przygotowała nowe sięgające roku 2030. Program, w którym zawarte zostały cele, nosi tytuł „Ambicje na rok 2030”, a jego zadaniem jest umożliwianie pozytywnych zmian w zakresie środowiska oraz społeczeństwa i zachęcanie do ich wprowadzania przy jednoczesnym tworzeniu wartości dla spółki i konsumentów.
19.04.2018

Kompania Piwowarska na 7. Targach CSR: dobre praktyki zrównoważonego rozwoju, innowacyjne pomysły na promowanie odpowiedzialnej konsumpcji

12 kwietnia podczas 7. edycji Targów CSR swoją premierę miał raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” przygotowany przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Znalazły się w nim cztery praktyki Kompanii Piwowarskiej – dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa pracowników, wolontariatu pracowniczego oraz odpowiedzialnej konsumpcji. Dodatkowo podczas wydarzenia ogłoszono wyniki konkursu #SustainHack, którego uczestnicy poszukiwali rozwiązań m.in. dla nurtujących KP problemów z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu.
19.04.2018

„Społeczna odpowiedzialność biznesu – mit, moda, konieczność czy wolny wybór?” – debata z udziałem FOB

Międzynarodowy Instytut Społeczeństwa Obywatelskiego oraz Komitet Dialogu Społecznego Krajowej Izby Gospodarczej, zapraszają do udziału w III debacie organizowanej w ramach Klubu Debat o Gospodarce i Przedsiębiorczości pt.: „Społeczna odpowiedzialność biznesu – mit, moda, konieczność czy wolny wybór?”, która odbędzie się 25 kwietnia br. (środa) w godzinach 17:00-19:00 w Krajowej Izbie Gospodarczej (ul. Trębacka 4, Warszawa). W debacie wezmą udział m.in. przedstawiciel Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Programu Partnerstwa FOB. 
19.04.2018

Fashion Revolution Week 2018

Tegoroczny Fashion Revolution Week 2018 to już piąta odsłona największego na świecie ruchu aktywistek i aktywistów na rzecz odpowiedzialnej mody, który powstał, aby radykalnie zmienić sposób, w jaki ubrania są produkowane oraz to jak podchodzimy do ich kupowania. Jest to również piąta rocznica wypadku w fabryce odzieżowej Rana Plaza w Bangladeszu, do jakiego doszło 24 kwietnia 2013 roku, gdzie 1138 osób zginęło a wiele zostało rannych. Kampania będzie realizowana od 23 do 29 kwietnia w ponad 100 krajach na całym świecie. Zaangażowanych w działania jest wiele osób, dla których bardziej niż kiedykolwiek wcześniej ważna jest zmiana w branży odzieżowej i dążenie do jak największej przejrzystości w łańcuchu dostaw.
18.04.2018

„Odbierz sadzonkę!” w Carrefour Wileńska

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi Carrefour we współpracy z SUEZ Polska przygotował specjalną ekologiczną inicjatywę. Osoby, które w najbliższą sobotę tj. 21 kwietnia, w godzinach 10.00-15.00 przyniosą  do hipermarketu Carrefour Wileńska w Warszawie makulaturę otrzymają za darmo sadzonkę drzewka lub ozdobnej rośliny doniczkowej.
18.04.2018

Kurs na ludzi i na planetę. IKEA opublikowała nowy Raport Zrównoważonego Rozwoju

Raport Zrównoważonego Rozwoju Grupy IKEA (INGKA HOLDING B.V. i podmiotów zależnych) przedstawia aktualne dane na temat zrównoważonych działań podjętych w roku finansowym 2017 (wrzesień 2016 - sierpień 2017). Wszelkie działania oraz projekty społeczne firmy wynikają ze strategii People & Planet Positive i mają na celu stworzenie długoterminowej wartości dla społeczności, w otoczeniu których Grupa IKEA prowadzi działalność biznesową. IKEA w Polsce, jest partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
18.04.2018

Trwa głosowanie w konkursie „Dobroczyńca Roku” 2018

15 firm bierze udział w finale konkursu „Dobroczyńca Roku”. Głosowanie internautów na stronie konkursu potrwa do 23 kwietnia br. Konkurs składa się z 5 kategorii, wśród uczestników ą duże, średnie i małe, lokalne firmy. Organizatorem jest Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce. Portal Odpowiedzialnybiznes.pl jest patronem medialnym konkursu. 
17.04.2018

Sieć Biedronka finalistą konkursu „Dobroczyńca Roku”

Biedronka stara się o tytuł „Dobroczyńcy Roku 2018” w konkursie organizowanym przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Zgłoszenie do konkursu złożyła Caritas Polska za kilkunastoletnią współpracę przy organizacji wydarzeń na rzecz najbardziej potrzebujących oraz przekazywanie żywności. Właściciel sieci Biedronka, firma Jeronimo Martins jest partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
17.04.2018

Praktyki Henkla w raporcie FOB „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki 2017”

Podczas tegorocznej 7. edycji Targów CSR, Forum Odpowiedzialnego Biznesu ogłosiło swój doroczny raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki 2017”. Znalazło się w nim 19 praktyk firmy Henkel Polska, partnera strategicznego FOB, w tym 9 nowych i 10 długoletnich.
17.04.2018

Startuje konkurs Banku Zachodniego WBK „Ekobezpieczni”

Bank Zachodni WBK, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu, ruszył właśnie z ogólnopolskim konkursem „Ekobezpieczni” skierowanym do uczniów szkół podstawowych. Celem konkursu jest m.in. poszerzenie wiedzy dzieci i młodzieży o prawidłowym zachowaniu na drodze oraz ekologii na szosach.
17.04.2018

3M w Polsce partnerem Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Za nami 7. edycja Targów CSR – największego w Polsce wydarzenia poświęconego społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonemu rozwojowi, które jest organizowane co dwa lata przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. W trakcie tegorocznej edycji firma 3M w Polsce  oficjalnie dołączyła do Programu Partnerstwa FOB.
17.04.2018

17 dobrych praktyk Coca – Cola w Raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2017. Dobre praktyki”

Po raz pierwszy aż 17 przykładów dobrych praktyk z zakresu zrównoważonego rozwoju, wdrażanych i realizowanych przez system Coca-Cola, partnera strategicznego FOB, znalazło się w raporcie  "Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki". Najwięcej z nich dotyczy środowiska, rozwoju pracowników oraz zaangażowania społecznego firmy.
16.04.2018

Odpowiedzialność – zobacz to, czego nie widać od razu – nowy raport społecznej odpowiedzialności Grupy VELUX w Polsce

12 kwietnia podczas Targów CSR w Warszawie, odbyła się premiera nowego raportu CSR Grupy VELUX...
16.04.2018

Dobre praktyki TAURONA w obszarze CSR docenione przez ekspertów

26 dobrych praktyk, realizowanych w minionym roku przez TAURON, znalazło się w najnowszym wydaniu prestiżowego raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2017. Dobre praktyki”, publikowanego cyklicznie przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.