Aktualności

16 kwietnia 2020

Ponad 5 tysięcy działań CSR w bazie dobrych praktyk

Aktualności FOB

Wyszukiwarka dobrych praktyk na portalu Odpowiedzialnybiznes.pl została zaktualizowana o 712 nowych działań firm przedstawionych w Raporcie  „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2019. Dobre praktyki”. Obecnie w bazie dobrych praktyk znajduje się ponad 5 tysięcy przykładów działań CSR, zgłoszonych przez firmy w ciągu 18 lat ukazywania się raportu.

16 kwietnia 2020

Ogłoszono najlepsze artykuły na temat odpowiedzialnego biznesu

Aktualności FOB

Dziennikarze oraz eksperci CSR piszący o społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonym rozwoju już po raz 10. zostali wyłonieni w konkursie „Pióro odpowiedzialności”, organizowanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.  Media, w których ukazały się zwycięskie i wyróżnione artykuły to: Dziennik Gazeta Prawna, Forbes, My Company Polska, Nienieodpowiedzialni, Personel Plus, Polityka, Rzeczpospolita. Ogłoszenie wyniku  konkursu odbyło się podczas premiery online Raportu ,,Odpowiedzialny Biznes w Polsce 2019. Dobre praktyki”, 16 kwietnia br. na stronie: facebook.com/ForumOdpowiedzialnegoBiznesu.

16 kwietnia 2020

Ceetrus Polska i T-Mobile Polska nowymi partnerami strategicznymi Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Aktualności FOB, Od Partnerów

Podczas premiery Raportu ,,Odpowiedzialny Biznes w Polsce 2019. Dobre praktyki”, która odbyła się 16 kwietnia 2020 roku w formie online, do grona partnerów Forum Odpowiedzialnego Biznesu dołączyły dwie firmy, zaś długoletni partnerzy zostali wyróżnieni za dotychczasową, wieloletnią współpracę z FOB.

16 kwietnia 2020

Forum Odpowiedzialnego Biznesu zainaugurowało jubileusz “20 lat partnerstwa na rzecz zrównoważonego rozwoju w Polsce”

Aktualności FOB

Podczas premiery Raportu “Odpowiedzialny biznes w Polsce 2019. Dobre praktyki”, 16 kwietnia Forum Odpowiedzialnego zainaugurowało jubileusz “20 lat partnerstwa na rzecz zrównoważonego rozwoju w Polsce”. Obchody związane z 20-leciem zaangażowania organizacji i firm partnerskich FOB w upowszechnianie standardów odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju.

16 kwietnia 2020

Oglądaj relację z ogłoszenia Raportu “Odpowiedzialny biznes w Polsce 2019. Dobre praktyki” [wideo]

Aktualności FOB

16 kwietnia o godz. 12 na Facebooku Forum Odpowiedzialnego Biznesu odbędzie się premiera 18. edycji Raportu “Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”.

14 kwietnia 2020

Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna FOB, zaprasza na ogłoszenie Raportu ,,Odpowiedzialny biznes w Polsce 2019. Dobre praktyki” [online]

Aktualności FOB

Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna i członkini zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu, zaprasza do udziału w wydarzeniu online, które rozpocznie się 16 kwietnia o godz.12 na stronie Forum Odpowiedzialnego Biznesu na Facebooku. 

14 kwietnia 2020

Barometr Providenta: home office codziennością dla niemal ⅔ pracujących Polaków

Od Partnerów, Reakcje na COVID-19

Z powodu epidemii koronawirusa, w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie swoich pracowników, firmy i zakłady w maksymalnym stopniu przeszły na pracę zdalną. Z Barometru Providenta wynika, że stała się ona codziennością dla niemal ⅔ pracujących Polaków. Więcej niż 60% z nich jako największą zaletę wskazuje brak dojazdów do pracy. Jednak połowie najbardziej brakuje kontaktu z ludźmi.

14 kwietnia 2020

Dlaczego włączenie społeczne jest w czasach pandemii ważniejsze niż kiedykolwiek?

Od Partnerów,

Podczas gdy bezpieczeństwo i zdrowie pracowników są najważniejszym czynnikiem branym pod uwagę w związku z rozprzestrzenianiem się SARS-CoV-2, jednym z największych wyzwań pracodawców pozostaje także zrozumienie potrzeb i okoliczności, w jakich ich pracownicy funkcjonują w obecnej sytuacji i sprawienie, żeby czuli się częścią firmy. Teraz ważniejsze niż kiedykolwiek jest przestrzeganie zasad zarządzania różnorodnością i włączenia (z ang. diversity & inclusion) oraz podkreślanie i wzmacnianie swoich wartości w tym zakresie jako marki i firmy.

14 kwietnia 2020

IKEA i Habitat for Humanity na rzecz osób doświadczających bezdomności w kryzysie pandemii

Od Partnerów, Reakcje na COVID-19

W związku ze stanem epidemii koronawirusa IKEA i Fundacja Habitat for Humanity Poland wspierają osoby w kryzysie bezdomności. Dodatkowe wyposażenie otrzymały już schroniska i punkty pomocy, m.in. w Gdańsku, Poznaniu, Krakowie, Kielcach, Pabianicach i Warszawie. W planach są kolejne akcje pomocy.

10 kwietnia 2020

BNP Paribas wspiera akcję Stowarzyszenia mali bracia Ubogich. Bank podaruje seniorom wielkanocne zakupy

Od Partnerów

BNP Paribas przekazał darowiznę na rzecz Stowarzyszenia mali bracia Ubogich. Pieniądze zostaną przeznaczone na wielkanocne koszyki – zestawy najpotrzebniejszych produktów spożywczych. Dary trafią do podopiecznych stowarzyszenia – samotnych, często schorowanych i niepełnosprawnych seniorów.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc