Aktualności

13 stycznia 2021

Ostatnie godziny na zgłoszenie dobrych praktyk CSR

Aktualności FOB

Jeszcze tylko dziś (13 stycznia) do końca dnia firmy mogą zgłaszać realizowane w 2020 r. działania z zakresu CSR i zrównoważonego rozwoju. Forum Odpowiedzialnego Biznesu przygotowało grafikę ułatwiającą sprawne zarejestrowanie dobrych praktyk. 

13 stycznia 2021

Circular economy w L’Oréal Polska

Od Partnerów

Z przeprowadzonych badań wynika, że największym odbiorcą tworzyw sztucznych w Polsce jest sektor opakowań, który wykorzystuje 32,5 proc. wyprodukowanego plastiku.

12 stycznia 2021

Lodówka dla NGO-sów od grupy Amica

Od Partnerów

Z opublikowanego przez Federację Polskich Banków Żywności raportu „Nie marnuj jedzenia 2020” wynika, że ponad połowa dorosłych Polaków przyznaje się do wyrzucania żywności.

12 stycznia 2021

Rozpocznij nowy rok z nowym hobby

Od Partnerów

Bywa, że stereotypowo uznajemy się za „ścisłowców” lub „humanistów”. Podział ten nie jest jednak w pełni jednoznaczny, a początek roku stanowi dobrą okazję, by spróbować swoich sił w czymś zupełnie dla nas nowym.

12 stycznia 2021

SegregAkcja – nowe oznaczenia na opakowaniach produktów z Biedronki

Od Partnerów

Do plastiku czy do zmieszanych? Przeciętny konsument podejmuje tę decyzję kilkanaście razy dziennie. Aby zachęcić klientów do segregacji odpadów i ułatwić im troskę o środowisko, sieć Biedronka stopniowo wprowadza piktogramy segregacji na opakowaniach produktów swoich marek własnych.

12 stycznia 2021

Hochland wprowadza samochody elektryczne do swojej floty

Od Partnerów

Firma Hochland Polska wzmacnia działania w zakresie zrównoważonego rozwoju poprzez konsekwentne wdrażanie aktywności mających na celu ochronę środowiska. Hochland jako jedna z pierwszych firm w Polsce wprowadziła do floty elektryczne volkswageny – informuje PortalSpozywczy.pl.

12 stycznia 2021

Ruszył nabór wniosków w Konkursie o tytuł „Dobroczyńca Roku”

CSR w Polsce

Od 11 stycznia 2021 roku organizacje pozarządowe mogą zgłaszać firmy i fundacje korporacyjne do XXIV edycji Konkursu o tytuł „Dobroczyńca Roku”.

11 stycznia 2021

Stypendium finansowe i obóz naukowy czekają na polskich nastolatków

Od Partnerów

Obóz naukowy, indywidualne konsultacje edukacyjne i stypendium w wysokości 40 tys. zł – takie możliwości oferuje polskiej młodzieży program naukowo-edukacyjny ADAMED SmartUP. By z nich skorzystać uczniowie zainteresowani naukami ścisłymi i przyrodniczymi muszą jednak wcześniej przejść przez proces rekrutacyjny. Jego pierwszy etap – gra edukacyjna online, pozostaje otwarta do piątku, 15 stycznia.

11 stycznia 2021

Jeszcze do 13 stycznia odpowiedzialny biznes może zgłaszać dobre praktyki

Aktualności FOB

Nabór działań z zakresu odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju został przedłużony do 13 stycznia. Firmy zyskują dwa dodatkowe dni na rejestrację praktyk realizowanych w 2020 roku. Forum Odpowiedzialnego Biznesu udostępniło także “Mapę dobrych praktyk wspierających realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju”, która ma służyć jako inspiracja dla zgłaszających inicjatywy CSR. Formularz rejestracji dostępny jest na stronie odpowiedzialnybiznes.pl/raport2020/. 

11 stycznia 2021

Klienci Biedronki wsparli Szlachetną Paczkę

Od Partnerów

Tegoroczna wspólna akcja Biedronki i Stowarzyszenia Wiosna zakończyła się sukcesem. Biedronka przekaże 200 tysięcy złotych na rzecz Szlachetnej Paczki. Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu klientów sieci, którzy z dużym entuzjazmem włączyli się do działania i wybierali produkty, których zakup wspierał akcję.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc