Aktualności

25.04.2018

O korzyściach płynących ze staży i praktyk zawodowych podczas Targów CSR

12 kwietnia, podczas 7. Targów CSR, w ramach części konferencyjnej wydarzenia odbyło się spotkanie poświęcone korzyściom płynącym z organizacji staży i praktyk zawodowych przez małe i średnie przedsiębiorstwa. Warsztat został zorganizowany jako element działań międzynarodowego projektu EUTalent, koordynowanego w Polsce prze Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
24.04.2018

CIMA i SGH razem w nurcie etyki w biznesie

CIMA i Szkoła Główna Handlowa zacieśniają współpracę, aby wspólnie działać na rzecz promowania etyki i etycznych zachowań w świecie biznesu. Efektem jest otwarty 12 kwietnia SGH Ethics Club. Przedsięwzięcie skierowane jest głównie do społeczności akademickiej i pracodawców, a jego celem celem wymiana wiedzy oraz edukacja w takich obszarach jak ochrona wartości organizacji czy zarządzanie w oparciu o zasady odpowiedzialności społecznej.
24.04.2018

PZU mecenasem Teatru Narodowego

PZU, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu, został ponownie wyłącznym branżowym mecenasem finansowym Teatru Narodowego w Warszawie. Umowa będzie obowiązywać do końca marca 2019 roku. PZU jest mecenasem Teatru Narodowego od 2015 roku.
24.04.2018

Tegoroczny Dzień Ziemi pod hasłem „zatrzymajmy zanieczyszczenie plastikiem.”

Organizacja WWF alarmuje: Ponad milion zwierząt ginie rocznie przez plastikowe śmieci w morzach i oceanach. Trafia tam prawie wszystko, od zabawek po plastikowe torebki. Wyrzucone do wody śmieci nie znają granic. Produkcja plastiku wzrosła dramatycznie w ostatnim czasie - w roku 1964 szacowano ją na 15 mln ton, a w roku 2014 już 311 mln ton. 22 kwietnia obchodzony był na świecie "Dzień Ziemi", który w tym roku poświęcony był przeciwdziałaniu zanieczyszczeniom plastikiem.
24.04.2018

Bank BGŻ BNP Paribas bije rekord dobrych praktyk CSR

Praktyki CSR Banku BGŻ BNP Paribas, partnera Forum Odpowiedzialnego Biznesu, po raz kolejny znalazły się w najnowszej edycji Raportu "Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki", którego premiera miała miejsce podczas 7. edycji Targów CSR. W Raporcie znalazło się 35 dobrych praktyk Banku BGŻ BNP Paribas, co oznacza, że pod względem liczby wyróżnionych inicjatyw zajął on pierwsze miejsce wśród banków i drugie wśród wszystkich firm, uwzględnionych w raporcie.
24.04.2018

PKN ORLEN – Partnerstwo na rzecz dostępności

PKN ORLEN, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, podpisał deklarację Partnerstwa stanowiącą zobowiązanie współpracy w ramach Programu Dostępność Plus. Deklarację sygnowali również przedstawiciele samorządów, organizacji pozarządowych, przedsiębiorców, instytucji publicznych i mediów.
24.04.2018

Szóste miasto i pierwsza uczelnia państwowa z Kartą Różnorodności

Urząd Miasta Łodzi i Uniwersytet Łódzki podpisały Kartę Różnorodności. To już siódmy samorząd i pierwsza uczelnia państwowa, które które zdecydowały się podkreślić swoje działania na rzecz upowszechniania różnorodności. Deklaracje o przeciwdziałaniu dyskryminacji i tworzenia otwartych na różnorodne potrzeby pracowników podpisali w imieniu instytucji: Hanna Zdanowska, Prezydent Łodzi i  profesor Antoni Różalski, Rektor Uniwersytetu Łódzkiego.
23.04.2018

Porozmawiajmy o ekologii

Nadmiar odpadów, zasoby wody, zrównoważony przemysł – to tylko niektóre aktualne tematy ekologiczne. 22 kwietnia, czyli Dzień Ziemi, jest okazją do rozmowy i przypomnienia sobie o ekologii. Co my sami możemy zrobić dla dobra i piękna naszej planety oraz czego powinniśmy w tym zakresie oczekiwać od instytucji publicznych i podmiotów prywatnych, takich jak producenci dóbr i usług? Na co powinien zwracać uwagę konsument świadomy ekologicznie? W tym roku Dzień Ziemi wypada w weekend – warto włączyć ten temat do rozmów podczas spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Swoje działania w zakresie ekologicznych rozwiązań prowadzi Nestlé, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
20.04.2018

Odbył się drugi etap Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o CSR

19 kwietnia w dziesięciu miastach na jedenastu uczelniach odbył się drugi etap Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o CSR. W finale weźmie udział pięciu najlepszych uczestników.
20.04.2018

Konsultacje dokumentu ” Realizacja Celów Zrównoważonego Rozwoju w Polsce. Raport 2018″

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii - koordynator wdrażania w Polsce Agendy 2030 na rzecz zrównoważonego rozwoju -  prowadzi konsultacje społeczne dokumentu "Realizacja Celów Zrównoważonego Rozwoju w Polsce. Raport 2018". Opinie do można zgłaszać do dnia 27 kwietnia poprzez formularz dostępny na stronie Ministerstwa.
19.04.2018

CEMEX Polska otrzymał nagrodę Deloitte Green Frog za najlepszy raport niefinansowy w Europie Środkowej

CEMEX Polska został zwycięzcą konkursu organizowanego przez firmę doradczą Deloitte Central European Sustainability Report Award, znanego również pod nazwą Green Frog Award. Raport niefinansowy polskiego lidera branży budowlanej uznano za najlepszy spośród 69 zgłoszeń z pięciu krajów Europy Środkowej. W tym roku po raz pierwszy przyznano również nagrodę za najlepszy raport zintegrowany. W tej kategorii bezkonkurencyjny okazał się raport Grupy Orlen. Wyróżnienia trafiły też do czeskiej spółki ŠKODA AUTO, węgierskiej Grupy Magyar Telekom oraz chorwackiej Grupy AD Plastik. Gala wręczenia nagród odbyła się dziś w trakcie Targów CSR w Warszawie.
19.04.2018

Społeczna odpowiedzialność Grupy Adamed na 7. Targach CSR

Wspieranie polskiej innowacyjnej myśli naukowej i działalność na rzecz społeczeństwa to fundamenty misji Grupy Adamed oraz powołanej przez nią Fundacji. Flagowe projekty z zakresu społecznej odpowiedzialności, Adamed dla Seniora oraz ADAMED SmartUP, zaprezentowane zostały na najważniejszym branżowym wydarzeniu – 7. Targach CSR. Dodatkowo siedem projektów Grupy Adamed znalazło się w Raporcie "Odpowiedzialny biznes w Polsce 2017. Dobre praktyki". Grupa Adamed została partnerem strategicznym FOB w 2016 roku.
19.04.2018

P&G ogłasza nowe cele w zakresie zrównoważonego rozwoju środowiska

Spółka Procter & Gamble ogłosiła , iż udało jej się zrealizować cele przewidziane w programie działań do roku 2020 w zakresie zrównoważonego rozwoju środowiska. Firma zamierza wdrożyć jeszcze niezrealizowane cele oraz przygotowała nowe sięgające roku 2030. Program, w którym zawarte zostały cele, nosi tytuł „Ambicje na rok 2030”, a jego zadaniem jest umożliwianie pozytywnych zmian w zakresie środowiska oraz społeczeństwa i zachęcanie do ich wprowadzania przy jednoczesnym tworzeniu wartości dla spółki i konsumentów.
19.04.2018

Kompania Piwowarska na 7. Targach CSR: dobre praktyki zrównoważonego rozwoju, innowacyjne pomysły na promowanie odpowiedzialnej konsumpcji

12 kwietnia podczas 7. edycji Targów CSR swoją premierę miał raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” przygotowany przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Znalazły się w nim cztery praktyki Kompanii Piwowarskiej – dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa pracowników, wolontariatu pracowniczego oraz odpowiedzialnej konsumpcji. Dodatkowo podczas wydarzenia ogłoszono wyniki konkursu #SustainHack, którego uczestnicy poszukiwali rozwiązań m.in. dla nurtujących KP problemów z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu.
19.04.2018

„Społeczna odpowiedzialność biznesu – mit, moda, konieczność czy wolny wybór?” – debata z udziałem FOB

Międzynarodowy Instytut Społeczeństwa Obywatelskiego oraz Komitet Dialogu Społecznego Krajowej Izby Gospodarczej, zapraszają do udziału w III debacie organizowanej w ramach Klubu Debat o Gospodarce i Przedsiębiorczości pt.: „Społeczna odpowiedzialność biznesu – mit, moda, konieczność czy wolny wybór?”, która odbędzie się 25 kwietnia br. (środa) w godzinach 17:00-19:00 w Krajowej Izbie Gospodarczej (ul. Trębacka 4, Warszawa). W debacie wezmą udział m.in. przedstawiciel Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Programu Partnerstwa FOB.