Aktualności

17.10.2018

CSR Europe once again meets in Poland

The next meeting of the leading European Business Network for Corporate Social Responsibility, CSR Europe, will be held in Warsaw. The event is co-organized by the Responsible Business Forum in Poland and partnered by VIVE Textile Recycling.
17.10.2018

30 drużyn orlików powalczy w Dąbrowie Górniczej o finał turnieju „TAURON Energetyczny Junior Cup

30 drużyn piłkarskich rozpocznie dziś rywalizację w śląsko-dąbrowskich eliminacjach turnieju „TAURON Energetyczny Junior Cup". Stawką zawodów, które wystartują o godzinie 9:00 w Hali Widowiskowo-Sportowej Centrum w Dąbrowie Górniczej, jest wyjazd na finał rozgrywek w krakowskiej TAURON Arenie.
17.10.2018

Nowa siedziba CEMEX Polska zgodna z ideą zrównoważonego rozwoju

Proekologiczna, nowoczesna, zgodna z ideą zrównoważonego rozwoju – taka jest nowa siedziba CEMEX Polska, do której firma przeniosła się z początkiem października br. Biurowiec The Park Warsaw, bo o nim mowa, znajduje się w stołecznej dzielnicy Włochy. Cemex Polska jest partnerem Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
17.10.2018

Orange z partnerami tworzy ekosystem IoT w Polsce

System zarządzania zasobami IT w firmie, inteligentne zabezpieczenia dla rowerów, mikropłatności, bezpieczeństwo obiektów przemysłowych i analiza zachowań klientów w placówkach sprzedażowych – to tylko niektóre z rozwiązań przedstawionych przez start-upy, które mają szansę na rynkowe wdrożenie dzięki współpracy z Orange Polska.
17.10.2018

Polska w czołówce państw UE marnujących najwięcej żywności

Z okazji Światowego Dnia Żywności eksperci firmy doradczej Deloitte wskazują, że przygotowywany właśnie projekt ustawy o przeciwdziałaniu marnowaniu żywności, choć jest krokiem w dobrą stronę, nie rozwiąże całościowego problemu ponieważ dotyczy tylko placówek handlowych. Tymczasem ważne jest budowanie kompleksowego programu działań na rzecz przeciwdziałania zjawisku food waste.
17.10.2018

BIO Akademia – największy program kształcenia praktycznego w polskiej biotechnologii

Polpharma Biologics zainaugurowała pierwszą edycję BIO Akademii – największego programu kształcenia praktycznego w polskim sektorze biotechnologicznym. Program, przygotowany z myślą o edukacji i podnoszeniu kompetencji obecnych i przyszłych pracowników firmy, umożliwi zbudowanie specjalistycznego know-how i nowych kompetencji niezbędnych do rozwoju tej młodej dziedziny w Polsce. W ciągu najbliższych 6 lat BIO Akademię ukończy ok. 600 specjalistów.  Polpharma jest partnerem Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
17.10.2018

Provident Polska nagrodzony Złotym Laurem „Super Biznesu”

Provident Polska, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, został laureatem plebiscytu „Super Biznesu” organizowanego przez redakcję Super Expressu. Złoty Laur w kategorii Inicjatywa Społeczna otrzymał projekt „20 bibliotek na 20 lat Providenta”, który został zrealizowany we współpracy z Fundacją Zaczytani.org. Uroczyste wręczenie statuetek odbyło się 15 października 2018 roku w Warszawie. 
17.10.2018

„Nie marnuj jedzenia 2018” – nowy raport zaprezentowany na konferencji z okazji Światowego Dnia Żywności. AMICA partnerem technologicznym spotkania

16 października 2018 roku odbyła się konferencja prasowa Federacji Polskich Banków Żywności  przy wsparciu Grupy Amica. Konferencja pn. „Nie marnuj jedzenia, myśl ekologicznie”związana była ze Światowym Dniem Żywności. To kolejne działanie, po kampanii „Przechowuję, nie marnuję”, w jakie zaangażowała się marka, by uświadamiać konsumentów, jak wiele w Polsce marnuje się żywności.
17.10.2018

TAURON ze Złotym Laurem Super Biznesu za wspieranie start-upów

Grupa TAURON, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, otrzymała Złoty Laur Super Biznesu za promocję Startupów. Nagrodę wręczył minister energii Krzysztof Tchórzewski podczas uroczystej Gali "Super Biznesu".
15.10.2018

Oglądaj relację z Gali Konkursu Raporty Społeczne

To już 12. edycja Konkursu Raporty Społeczne, w którym nagradzane są najlepiej sporządzone raporty dotyczące niefinansowej działalności firm. Finał konkursu będzie miał miejsce 19 października. Wszyscy zainteresowani wynikami mogą śledzić relację z wydarzenia, która rozpocznie się w tym dniu o godz. 9 na profilu www.facebook.com/Raportyspoleczne/.
12.10.2018

„Dzieciaki Sadzeniaki” w LEROY MERLIN

Dzieciaki Sadzeniaki to ogólnopolska akcja LEROY MERLIN Polska, partnera Forum Odpowiedzialnego Biznesu, skierowana do przedszkolaków i uczniów młodszych klas szkół podstawowych. Jej celem jest uczenie dzieci pielęgnacji roślin i rozbudzanie w nich zainteresowań przyrodą. W ramach akcji każdy sklep LEROY MERLIN organizuje bezpłatne warsztaty ogrodnicze dla klas 1-4 oraz grup przedszkolnych.
12.10.2018

Krok po kroku przez kolekcjonowanie sztuki. Zestaw praktycznych narzędzi od Fundacji Artystyczna Podróż Hestii

Jak myśleć o pracy artysty, która trafia na prywatną ścianę? Czego oczekiwać od kolekcji prywatnej, a czego od korporacyjnej? Na jaki zwrot możemy liczyć, kupując sztukę? To tylko niektóre z pytań i punktów wyjścia dla nowej, kompleksowej publikacji o kolekcjonowaniu, która trafiła do czytelników. Gramatyka kolekcjonowania. Praktyczne, inwestycyjne i kulturowe zagadnienia związane ze zbieraniem sztuki podsumowuje ponad dwie dekady praktyk na współczesnym, wolnym rynku polskiej sztuki. Publikacja online w otwartym dostępie wydana została przez Fundację Artystyczna Podróż Hestii i firmę art-consultingową Aurabilia. Fundatorem fundacji jest ERGO Hestia - partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
12.10.2018

Pobiegną po zdrowie i z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości – Carrefour wspiera znane biegi w Krakowie

14 października o godz. 11:00, wystartują w Krakowie dwa popularne biegi: 5. PZU Cracovia Półmaraton Królewski oraz „5 dla Niepodległej”. Podczas obu wydarzeń, Carrefour Polska będzie aktywnie promował zdrowy styl życia oraz zachęcał mieszkańców Krakowa do świętowania, przypadającej w tym roku, 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
12.10.2018

Video – zaproszenie na konferencję „100 lat praw wyborczych kobiet…” – Kongres Różnorodności

Jaka jest i była rola kobiet w tworzeniu polskiej gospodarki? Jak wygląda sytuacja Polek na rynku pracy? Co to są szklane sufity, lepkie podłogi? Na wszystkie te i wiele innych pytań odpowiedzą już 19 listopada goście konferencji 100 lat praw wyborczych kobiet. Praca, rodzina, rozwój – perspektywa równych szans. Konferencję organizuje Forum Odpowiedzialnego Biznesu, w ramach Karty Różnorodności wspólnie z Kongresem Różnorodności
12.10.2018

Podziel się z potrzebującymi z okazji Światowego Dnia Żywności – rusza zbiórka w Carrefour Białystok

12 i 13 października w Białymstoku odbędzie się zbiórka żywności „Podziel się…” organizowana przez Bank...