Aktualności

10.07.2018

Maker Woman – innowacyjne prototypy tworzone przez kobiety

Proteza dłoni wydrukowana w 3D, regulator oddechu dla osób narażonych na stres, wózek na zakupy dla starszych osób, meble, ozdoby – to tylko niektóre projekty wykonane w ramach Maker Woman – inicjatywy, która ułatwia kobietom rozpoczęcie drogi zawodowej lub powrót na rynek pracy z nowymi kompetencjami. Uczestniczki wykonały prototypy swoich produktów, które mogą stać się zalążkiem przyszłych startupów i znaleźć zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Projekt Maker Woman prowadzi Stowarzyszenie Robisz.to we współpracy z Fundacją Orange, w pracowni FabLab powered by Orange w Warszawie. 
10.07.2018

Kupuj Odpowiedzialnie bez chemii – ankieta dla firm

Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie zaprasza firmy do udziału w projekcie „Kupuj Odpowiedzialnie bez chemii” (ang. LIFE Ask REACH), który jest obecnie realizowany w 13 państwach Unii Europejskiej i finansowany programu LIFE. Jednym z celów projektu jest współpraca z firmami, aby zapewnić im wsparcie w zakresie przekazywania konsumentom informacji o zawartości w artykułach substancji wzbudzających szczególnie duże obawy (SVHC). Pierwszym etapem działań jest ankieta dla firm.
10.07.2018

16 lipca mija termin nadsyłania ilustracji na konkurs „Piórko”

Do 16 lipca mają czas debiutujący ilustratorzy na przesłanie prac do drugiego etapu konkursu „Piórko 2018. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci”. Aby wziąć w nim udział należy wykonać ilustracje obrazujące opowieść o Saju – małym chłopcu, mieszkającym w indyjskiej wiosce na skraju dżungli. Historia napisana przez Magdalenę Wiśniewską zwyciężyła w pierwszym etapie „Piórka”. Na autora najlepszych ilustracji czeka 100 tys. zł. Jeronimo Martins Polska, właściciel Biedronki, jest partnerem Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
10.07.2018

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju patronem honorowym Konkursu „Raporty Społeczne”

Trwa nabór publikacji do 12. edycji Konkursu "Raporty Społeczne". Patronem honorowym Konkursu jest Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.
10.07.2018

„Globalne obowiązki – realizacja Celów” – nowy raport SDG Index and Dashboards

Bertelsmann Stiftung i SDSN (Sustainable Development Solutions Network), opublikowały trzecią edycję Raportu "SDG Index and Dashboards (pn."Globalne obowiązki - realizacja celów"). Publikacji prezentuje dane dla wszystkich 193 państw członkowskich ONZ i ocenia, czy kraje są na dobrej drodze do spełnienia każdego z 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ. W tym roku na czele rankingu stoją Szwecja, Dania i Finlandia. Polska zajęła 32 miejsce.
09.07.2018

Raport Milenialsi 2018: Młodzi oczekują elastycznych form zatrudnienia

Pokolenie milenialsów coraz bardziej obawia się o swoją przyszłość. Rozwój czwartej rewolucji przemysłowej – w...
06.07.2018

Program Minigrantów ArcelorMittal Poland „Działamy lokalnie” 2018

Zakończył się pierwszy etap tegorocznej edycji minigrantów ArcelorMittal Poland we współpracy z miastami Dąbrową Górniczą oraz Krakowem. W Dąbrowie Górniczej wpłynęło 51 wniosków, z których wybrano 14 zwycięskich projektów, w Krakowie natomiast z 51 nadesłanych formularzy wyłoniono 11 zwycięzców.
06.07.2018

Już od 20 lat pracownicy Henkla pomagają lokalnym społecznościom

W związku z okrągłą 20-stą rocznicą programu wolontariatu pracowniczego Make an Impact on Tomorrow (MIT) Henkel przeznaczył 90 tysięcy euro na sfinansowanie trzech specjalnych projektów na rzecz społeczności lokalnych w Nepalu, Gwatemali i Wietnamie.
06.07.2018

Innowacyjny technologicznie Raport Roczny online Grupy TAURON

TAURON zaprezentował nowoczesny raport online raport2017.tauron.pl. Multimedialny raport wykonano przy wykorzystaniu najbardziej zaawansowanych technologii i oparto na globalnych standardach raportowania.  Grupa TAURON jest partnerem Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
06.07.2018

25. Lato Teatralne z LOTOSEM

Grupa LOTOS, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, jest sponsorem strategicznym artystycznych wrażeń, które dostarcza widzom 25. edycja Lata Teatralnego.
05.07.2018

Bociany pod opieką energetyków Grupy TAURON

TAURON Dystrybucja kolejny rok realizuje akcję „Bocian Nasz”. Projekt polega m.in. na obrączkowaniu piskląt i opiece nad bocianimi gniazdami. Na słupach energetycznych bociany chętnie zakładają gniazda. Energetycy są wówczas jedynymi osobami, które ze względu na uprawnienia i wiedzę mogą dotrzeć do bocianów. Grupa TAURON jest partnerem Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
05.07.2018

Dobre praktyki w zatrudnianiu młodych osób – ABC Czepczyński dla EU Talent

Małe i średnie przedsiębiorstwa mają możliwość podzielenia się swoimi dobrymi praktykami z zakresu organizacji praktyk i staży zawodowych – ze środowiskiem biznesowym w ramach projektu  EU Talent koordynowanego na szczeblu międzynarodowym przez CSR Europe. Jedną z firm z sektora MŚP, która zdecydowała podzielić się dobrymi praktykami w tym zakresie jest ABC Czepczyński - partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
04.07.2018

Kategorie Konkursu Raporty Społeczne: Najlepszy raport społeczny

Do 31 lipca trwa nabór publikacji do Konkursu Raporty Społeczne. Dziś rozpoczynamy cykl prezentujący poszczególne kategorie konkursowe. Pierwszą z nich jest nagroda główna, czyli nagroda za najlepszy raport społeczny.
04.07.2018

Bank Gospodarstwa Krajowego w TOP10 firm odpowiedzialnych społecznie w Polsce

Odpowiedzialne prowadzenie biznesu i odpowiedzialne relacje z otoczeniem społecznym, zarządzanie pozytywnym wpływem, również wpływem na środowisko – to niektóre z kategorii docenionych w działaniach Banku Gospodarstwa Krajowego przez kapitułę XII. edycji rankingu CSR. W tym roku BGK znalazł się na pozycji 9. awansując z 40.
04.07.2018

Raport z 3. edycji badania „CSR w praktyce – barometr Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej”

Raport „CSR w praktyce – barometr Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej” wyraźnie pokazuje, że istnieje konieczność promocji idei CSR i korzyści, w tym również finansowych, dla przedsiębiorców a także pracowników, klientów, dostawców i społeczności lokalnych. Główne powody zaangażowania firm w działania CSR to chęć wzmocnienia pozytywnego wizerunku, a także konieczność wdrażania globalnej strategii organizacji w tym obszarze. Partnerem merytorycznym badania było Forum Odpowiedzialnego Biznesu.