Aktualności

23.10.2017

TAURON z nową inicjatywą na rzecz czystego powietrza pod Tatrami

TAURON, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu, uruchomił projekt rozwojowo-badawczy EKO-TATRY, który wpisuje się w ciąg inicjatyw Grupy TAURON służących ograniczaniu niskiej emisji. Projekt będzie prowadzony wspólnie z Powiatem Tatrzańskim. W ramach jego realizacji TAURON zamontuje i przetestuje nowoczesne systemy ogrzewania elektrycznego w domach jednorodzinnych położonych na Podhalu.
23.10.2017

Sportowa rywalizacja, za którą warto trzymać kciuki

10 najlepszych Klubów Sportowych Orange, spośród 100 działających w całej Polsce, spotka się w Warszawie podczas Pucharu Orange. Rozgrywki odbędą się 28 października w hali sportowej OSiR Włochy (ul. Gładka 18). Młodzi zawodnicy spotkają się z gwiazdami sportu: Jerzym Dudkiem, Mileną Radecką, Arturem Siódmiakiem, Marcinem Urbasiem i Tomaszem Jankowskim. Kluby Sportowe Orange to inicjatywa Orange Polska, partnera Forum Odpowiedzialnego Biznesu, która ma na celu promocję sportu oraz zdrowego i aktywnego trybu życia wśród dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. 
20.10.2017

Henkel Polska dla SOS Wiosek Dziecięcych

Już po raz kolejny Henkel, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Kaufland połączyły swoje siły na rzecz akcji „Kupujesz – pomagasz!”, organizowanej w ramach wsparcia Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Dzięki zaangażowaniu konsumentów, Stowarzyrzenie otrzymało darowiznę w wysokości 55 tysięcy złotych, która zostannie spożytkowana na rozwój i edukację jej podopiecznych.
20.10.2017

Rusza gra 4. edycji ADAMED SmartUP

Ruszył pierwszy etap rekrutacji do programu ADAMED SmartUP. Młodzież z całej Polski chętna do zawalczenia o udział w dwutygodniowym obozie naukowym, 10-miesięczne indywidualne konsultacje edukacyjne oraz stypendia finansowe zmierzy się z grą alternatywnej rzeczywistości. Organizatorem programu jest Fundacja Grupy ADAMED, partnera strategicznego Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
20.10.2017

Standard Informacji Niefinansowych (SIN) opublikowany

17 października został oficjalnie opublikowany Standard Informacji Niefinansowych (SIN), który stworzono, aby ułatwić polskim spółkom obowiązkowe raportowanie informacji dotyczących zagadnień środowiska naturalnego, społecznych i pracowniczych. Standard jest regulacją środowiskową, której opracowanie było koordynowane przez Fundację Standardów Raportowania oraz Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych, a której jednym z patronów jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Korzystanie z SIN jest bezpłatne.
20.10.2017

Otwarto pierwsze siłownie plenerowe w ramach akcji „Nestlé Porusza Polskę”

Na przełomie września i października zakończyły się prace montażowe, związane z otwarciem pierwszych siłowni plenerowych w ramach finału tegorocznej edycji akcji „Nestlé porusza Polskę”. Z obiektów mogą już korzystać m.in. mieszkańcy Szczytny, Chynowa oraz Koła. Siłownie stanęły w zwycięskich gminach dzięki zaangażowaniu mieszkańców, którzy oddawali na nie głosy w internetowym konkursie. Dzięki nowym obiektom lokalna społeczność zyskała dostęp do wielofunkcyjnego sprzętu ćwiczeniowego. Organizatorem akcji jest firma Nestlé, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
20.10.2017

Bank BGŻ BNP Paribas pomoże pomysłodawcom zbudować fintechowy startup

Bank BGŻ BNP Paribas, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu, jest partnerem X edycji spotkania Startup Weekend Warsaw, którego tegoroczna tematyka poświęcona będzie zagadnieniu Fintech&Blockchain.
20.10.2017

X Europejskie Forum Gospodarcze – Łódzkie 2017 Wnioski i perspektywy

Rekordowa liczba ponad 3000 zarejestrowanych uczestników, przeszło 30 debat i dyskusji, 2 sesje plenarne, przedsiębiorcy z regionu nagrodzeni w konkursie „Mocni w Biznesie” w 6 kategoriach, a to wszystko w ciągu 2 dni, z udziałem ponad 100 ekspertów – naukowców, przedsiębiorców, dziennikarzy oraz przedstawicieli instytucji z otoczenia biznesu. Portal Odpowiedzialnybiznes.pl był patronem medialnym wydarzenia.
20.10.2017

TAURON z nagrodą „The Best of the Best” za raport zintegrowany

TAURON Polska Energia, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu, otrzymał nagrodę specjalną „The Best of The Best” oraz pierwszą nagrodę w konkursie za zintegrowany  raport roczny w konkursie „The Best Annual Report” organizowanym przez Instytut Rachunkowości i Podatków. 
17.10.2017

Oddaj niepotrzebny sprzęt sportowy dla młodych sportowców na stacjach ORLEN

Na wytypowanych stacjach ORLEN w Płocku i Warszawie, wystartowała akcja społeczna SPORT BOX. W jej ramach, w specjalnie przygotowanych kontenerach można zostawić używany lub nowy sprzęt sportowy, który następnie trafi do potrzebujących dzieci. Organizatorem akcji jest Fundacja ORLEN – DAR SERCA przy wsparciu PKN ORLEN.
17.10.2017

Healthy planet, healthy people – zapraszamy na UN Day 24 października w Warszawie

Już 24 października 2017 roku w Warsaw Trade Tower w Warszawie odbędą się obchody UN Day 2017. Organizatorem wydarzenia jest Rodzina ONZ w Polsce oraz Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Zostały jeszcze ostatnie miejsca dla osób zainteresowanych udziałem w wydarzeniu.
17.10.2017

Odbył się IV Kongres Różnorodności, tym razem „O tolerancji”

13 października 2017 r. w warszawskim Och-Teatrze odbyło się coroczne święto praktyków i entuzjastów różnorodności i włączania społecznego. IV Kongres Różnorodności „O tolerancji” obfitował w dyskusje nad postawami społecznymi oraz pomysłami sprzyjającymi budowaniu i wzmacnianiu otwartości na różnorodność w miejscu pracy, przestrzeni publicznej czy dyskursie publicznym. Wydarzenie, od 4 lat organizowane przez platformę BE.NAVIGATOR oraz firmę Henkel Polska, zgromadziło niemal 300 uczestników (w przestrzeni teatru i poprzez transmisję on-line). Kongres odbył się pod patronatem Karty Różnorodności.
16.10.2017

Raportowanie niefinansowe – poradnik dla raportujących

Dzięki pracy i zaangażowaniu członków Grupy roboczej ds. raportowania niefinansowego zawiązanej z inicjatywy Polskiej Izby Biegłych Rewidentów i CSRinfo w 2015 roku powstał pierwszy Poradnik dla raportujących dane pozafinansowe. W związku z przyjęciem dyrektywy 2015/95/UE i dzięki współpracy wielu grup interesariuszy reprezentujących stronę rządową, biznes, samorząd zawodowy, organizacje społeczne i środowiska akademickie możliwa była aktualizacja poradnika.
16.10.2017

Promocja zdrowia w miejscu pracy – materiały edukacyjne

Instytut Medycyny Pracy opublikował serię materiałów edukacyjnych dotyczących zarządzania programem promocji aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania w firmach, przygotowaną w ramach realizacji działań Narodowego Programu Zdrowia.
16.10.2017

Bank Zachodni WBK mecenasem Rubinstein Piano Festival

Od 16 do 21 października br. w Łodzi odbędzie się jubileuszowy V Rubinstein Piano Festival – Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Artura Rubinsteina. Melomani będą mogli wziąć udział w jedenastu koncertach, pięciu wystawach tematycznych związanych z Arturem Rubinsteinem, kursach mistrzowskich czy seminariach. Mecenasem tegorocznej edycji wydarzenia jest Bank Zachodni WBK.