Aktualności

15.11.2018

Ukazał się „Citizenship Report” Procter and Gamble za rok 2018

W raporcie Citizenship Report za rok 2018 Procter and Gamble porusza kwestie związane z czystą wodą, równością płci oraz odpadami z tworzyw sztucznych. Firma podkreśla swój wkład w życie ogółu społeczeństwa i społeczności lokalnych oraz ochronę środowiska. Procter and Gamble Polska jest partnerem Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
15.11.2018

Konferencja “100 lat praw wyborczych kobiet” na żywo na Facebooku FOB

19 listopada w Warszawie odbędzie się konferencja „100 lat praw wyborczych kobiet. Praca, rodzina, rozwój – perspektywa równych szans”.Forum Odpowiedzialnego Biznesu na swoim Facebooku przeprowadzi transmisję na żywo z wydarzenia.
15.11.2018

26 listopada ruszą zgłoszenia dobrych praktyk do Raportu FOB

Już 26 listopada (poniedziałek)  zostanie udostępniony formularz zgłoszeniowy, za pomocą którego firmy będą mogły zgłosić działania z zakresu społecznej odpowiedzialności i zrównoważonego rozwoju do 17. edycji Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Nabór potrwa do 9 stycznia 2019 roku.
15.11.2018

Wystartowała kampania „Organizacje społeczne. To działa!”

Kampania „Organizacje społeczne. To działa!” przybliżająca szerokiemu gronu odbiorców, czym zajmują się organizacje społeczne oraz jak poprzez codzienną pracę zmieniają rzeczywistość. W inicjatywę zaangażowało się kilkadziesiąt stowarzyszeń i fundacji.
14.11.2018

Ankieta Ministerstwa Finansów w sprawie raportowania niefinansowego

Ministerstwo Finansów zaprasza do  udziału w badaniu ankietowym dotyczącym raportowania niefinansowego. Ankieta będzie aktywna do 10 grudnia 2018 r.
13.11.2018

Kto zdobędzie tytuł „Gwiazdy Dobroczynności”? Trwa głosowanie na społecznie zaangażowane gwiazdy

Osoby powszechnie znane zgłoszone w X edycji Plebiscytu „Gwiazdy Dobroczynności” pomagają innym zostając wolontariuszami, ambasadorami kampanii społecznych, wspierając organizacje pozarządowe i - co równie ważne - zachęcają innych do pomagania i stają się wzorem do naśladowania. Trzy osoby spośród finalistów Plebiscytu otrzymają statuetkę oraz czek dla wybranej przez siebie organizacji pozarządowej. Do 22 listopada 2018 r. na stronie plebiscytu można zapoznać się z opisami działań i oddawać głosy na społecznie zaangażowane gwiazdy. Patronem inicjatywy jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu. 
09.11.2018

Wybierz projekt karty płatniczej z Bankiem BGŻ BNP Paribas

Nie ma kobiet na banknotach? Już niedługo będą na kartach płatniczych Banku BGŻ BNP Paribas. Do 22 listopada na stronie www.nazmiany.pl trwa głosowanie na najciekawszy projekt. Bank BGŻ BNP Paribas przygotował pięć propozycji oryginalnych grafik kart płatniczych z wizerunkiem kobiet, które dostępne są na specjalnej stronie www.nazmiany.pl. 
09.11.2018

Enea i Leszno świętują niepodległość nowym patriotycznym muralem

Enea, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, stawiając sobie za cel upamiętnienie i uczczenie wydarzeń oraz osób związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości, aktywnie angażuje się w patriotyczne projekty. W Lesznie, dzięki wsparciu Enei, powstał mural z wizerunkiem Ignacego Jana Paderewskiego.
09.11.2018

Wystawy, iluminacje świetlne, spotkania i koncerty – TAURON zaprasza do obchodów stulecia niepodległości

Wystawy, iluminacje świetlne, spotkania i koncerty to tylko niektóre atrakcje, które przygotował TAURON na najbliższy weekend 10-11 listopada
09.11.2018

Nowe „zaczytane” biblioteki w Olsztynie, Lublinie i Szczecinie

Provident Polska i Fundacja Zaczytani.org otworzyły kolejne zaczytane biblioteki, tym razem na oddziałach pediatrycznych szpitali w Olsztynie, Lublinie i Szczecinie. Książki małym pacjentom szpitali czytali m.in. Monika Mrozowska, Piotr Cyrwus czy członkowie kabaretu Hrabi.
09.11.2018

BGK zaprasza na wystawę „HISTORIA. WIZJA. ROZWÓJ”

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Bank Gospodarstwa Krajowego, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu organizuje wystawę HISTORIA. WIZJA. ROZWÓJ, która daje unikalną możliwość prześledzenia dziejów Banku – instytucji, której początki sięgają 20-lecia międzywojennego, a historia jest związana z losami niepodległej Polski.
09.11.2018

PZU mecenasem wystawy „Blask orderów w 100-lecie odzyskania niepodległości”

Polskie ordery i odznaczenia prezentowane będą od 9 listopada 2018 r. w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. Wystawa przygotowana została z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i obejmuje blisko tysiąc obiektów, w tym mundury i dokumenty. PZU, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, jest mecenasem wystawy.
09.11.2018

Rossmann podsumowuje akcję „Pomagamy jak umiemy”

Klienci sklepów Rossmann robili zakupy skanując aplikację Rossmann PL, dzięki czemu firma mogła podarować produkty o wartości 5 mln zł 222 organizacjom w całej Polsce. W województwie łódzkim pomoc: kosmetyki, chemia czy karma dla zwierząt trafiła do siedemnastu organizacji. Rossmann jest  partnerem Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
08.11.2018

Herstoria – kobiety i historia

Na to jak tożsamość osobista i społeczna kobiet wpływa na współczesne społeczeństwa, spojrzą z perspektywy herstorii uczestniczki panelu „Wczoraj - dziś - jutro. Miejsce kobiet w budowaniu tożsamości”, będącego częścią konferencji „100 lat praw wyborczych kobiet. Praca - rodzina - rozwój. Perspektywa równych szans”.
08.11.2018

Akcja Fundacji Aflofarm trafiła do 27 milionów Polaków

Zakończyła się kluczowa faza kampanii „Nie spal się na starcie” realizowanej przez Fundację Aflofarm z patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Organizatorzy akcji wysłali do wszystkich szkół podstawowych i gimnazjalnych w Polsce konspekt zajęć dydaktycznych. Znane są już też wyniki konkursu dla uczniów na film edukacyjny. Antynikotynowy przekaz trafił do milionów Polaków.