Aktualności

18.09.2018

„Przesiądź się i jedź” – trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

W dniach 16 - 22 września trwa kolejna już edycja, zainicjowanego przez Komisję Europejską, Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju. Tematem tegorocznej edycji ETZT będzie multimodalność, a hasłem przewodnim „Przesiadaj się i jedź”. W działania promujące transport publiczny, ograniczenie bądź rezygnację z podróży samochodem podejmują w tych dniach firmy, organizacje pozarządowe oraz wiele miast i miejscowości w całej Europie. 
18.09.2018

Fundacja Aflofarmu wsparła szpital Pabianickie Centrum Medyczne

Firma Aflofarm Farmacja Polska, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, za pośrednictwem fundacji „My Kochamy Pabianice” założonej z inicjatywy Grażyny i Andrzeja Furmanów przekazała na rzecz Pabianickiego Centrum Rehabilitacji działającego w ramach Pabianickiego Centrum Medycznego (PCM) specjalistyczne łóżka rehabilitacyjne. Ich łączna wartość to prawie 140 tys. złotych. Firma od wielu lat aktywnie wspiera m.in. działające w regionie placówki medyczne.
18.09.2018

Raport #zacznijodlekkiej

#zacznijodlekkiej to ogólnopolski projekt badawczy, realizowany przez Nestlé Polska - partnera FOB, Polski Związek Lekkiej  Atletyki oraz Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Celem badania była ocena stanu odżywienia, sposobu żywienia, sprawności fizycznej i kompetencji społeczno-emocjonalnych 12- i 13-latków uczestniczących w programie Lekkoatletyka dla każdego (LDK) w porównaniu z dziećmi (z tej samej grupy wiekowej) niećwiczącymi w tego typu programie.
18.09.2018

Zamek Królewski na Wawelu i TAURON zapraszają do udziału w konkursie „Listy do przyszłości”

Trwa konkurs w ramach projektu „Wawelska Kapsuła Czasu z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę”. Przedsięwzięcie realizują wspólnie Zamek Królewski na Wawelu oraz TAURON, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 4-8 ze szkół podstawowych z województw: dolnośląskiego, małopolskiego, opolskiego oraz śląskiego.
18.09.2018

Miasteczko Śląskie z 4 grantami na rzecz środowiska

Konkurs grantowy Fundacji Veolia Polska, partnera Forum Odpowiedzialnego biznesu i Urzędu Miasta Miasteczko Śląskie „Wspólnie dla środowiska” został rozstrzygnięty. Fundacja nagrodziła najciekawsze projekty związane z ochroną środowiska i aktywizacją mieszkańców Miasteczka Śląskiego w obszarze ekologii i ochrony środowiska.
18.09.2018

L’Oréal wśród 10. najbardziej różnorodnych i przeciwdziałających wykluczeniu organizacji na świecie

Po raz trzeci z rzędu Grupa L’Oréal została wyróżniona jako jedna z najbardziej różnorodnych i działających na rzecz wykluczenia organizacji według wskaźnika Diversity & Inclusion Index (D&I) opublikowanego przez Thomson Reuters, zdobywając 8. pozycję wśród ponad 7000 ocenianych firm z całego świata. Wszystkie firmy poddane było ocenie w oparciu o szereg kryteriów w czterech kategoriach. L’Oréal Polska jest partnerem Forum Odpowiedzialnego Biznesu i sygnatariuszem Karty Różnorodności. 
18.09.2018

Poczytaj mi w łóżku! Wspólny projekt Starego Browaru i IKEA Poznań

W Starym Browarze ruszył właśnie projekt, którego finałem będzie pomoc potrzebującym dzieciom. Pokazuje on, że...
18.09.2018

Młodzież ściśle uzdolniona – poznaj 10 najzdolniejszych uczniów z całej Polski

12 września br. w Warszawie odbyła się uroczysta gala podsumowująca 4. edycję programu ADAMED SmartUP. Podczas wydarzenia wyłoniono 10 laureatów nagrody głównej, którzy przez najbliższy rok będą rozwijać swoje kariery naukowe pod okiem doświadczonych naukowców. Podczas gali ogłoszono również nazwiska trzech stypendystów, którzy jako ubiegłoroczni laureaci wykazali się największym zaangażowaniem i postępami w nauce. Grupa Adamed jest partnerem Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
18.09.2018

Analiza stanu wyjściowego kluczowym elementem do wypracowania odpowiedniej drogi do gospodarki o obiegu zamkniętym dla Polski

Rok 2018 przyniósł znaczące zmiany w obszarze regulacji dotyczących gospodarowania odpadami oraz efektywnego wykorzystania surowców naturalnych. W styczniu bieżącego roku opublikowana została strategia dotycząca tworzyw sztucznych, a 4 lipca zaimplementowany został, długo konsultowany, pakiet dyrektyw dotyczący gospodarki o obiegu zamkniętym. Obydwa dokumenty stawiają ambitne cele dążące do odpowiedzialnego wykorzystania surowców, m.in. poprzez usprawnienie działania systemu rozszerzonej odpowiedzialności producenta, poprawę projektowania produktów czy wykorzystywanie materiałów biodegradowalnych. 
17.09.2018

Stal dla zrównoważonego transportu – wystawa ArcelorMittal Poland na rondzie Mogilskim w Krakowie

Tradycyjnie już, we wrześniu, w Krakowie odbywają się obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Przez cały tydzień (16 -22 września) na dolnym poziomie ronda Mogilskiego będzie można oglądać wystawę "Stal dla zrównoważonego transportu" pokazującą zastosowanie stali w infrastrukturze bardziej przyjaznej dla środowiska. Wystawa została zorganizowana przez ArcelorMittal Poland, partnera Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
14.09.2018

Konkurs grantowy dla organziacji pozarządowych na temat GOZ

Organizacje pozarządowe mogą wziąć udział w konkursie grantowym "GOZpodarne wyzwanie". Wnioski o dofinansowanie działań promujących ideę Gospodarki Obiegu Zamkniętego (GOZ) wśród społeczności lokalnych można składać do 14 września 2018 r. Partnerem konkursu jest Stena Recycling.
12.09.2018

BGŻ BNP Paribas zwiększa flotę ekologicznych hybryd

Kolejne 30 samochodów z napędem hybrydowym zasiliło flotę Banku BGŻ BNP Paribas, partnera Forum Odpowiedzialnego Biznesu. To już druga w tym roku wymiana aut na bardziej ekologiczne. Łącznie, pracownicy Banku dysponują ponad 60 samochodami hybrydowymi.
12.09.2018

Carrefour wprowadza program działań, by jeść lepiej

Grupa Carrefour wdraża Act for Food - ogólnoświatowy program konkretnych działań na rzecz lepszego jedzenia, smaku i jakości. Program jest częścią planu strategicznego ogłoszonego w styczniu 2018 r. Realizując go, Carrefour ma ambicje stać się światowym liderem w zakresie transformacji żywieniowej dla wszystkich. Carrefour Polska jest partnerem Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
12.09.2018

Ciepło Dla Pragi: młodzież tworzy dzielnicę swoich marzeń

Fundacja Veolia Polska, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, wraz z Centrum UNEP/GRID-Warszawa, we współpracy z Urzędem Dzielnicy Praga Północ i Veolią Energia Warszawa, uruchomiły program edukacyjny  pn. „Ciepło dla Pragi”. Program, w nadchodzącym roku szkolnym będzie angażował dzieci i młodzież do pogłębiania wiedzy na temat efektywności energetycznej, a także zachęcał mieszkańców do działań na rzecz swojej dzielnicy przy wykorzystaniu innowacyjnych narzędzi edukacyjnych i jednej z najbardziej popularnych gier komputerowych na świecie.
11.09.2018

O technologiach, ludziach i odpowiedzialności na 8 Europejskim Kongresie MŚP w Katowicach

W październiku w Katowicach odbędzie się 8. Europejski Kongres MŚP. Jest to największe w Europie wydarzenie biznesowe dla firm sektora MŚP, któremu patronuje portal Odpowiedzialnybiznes.pl. Wystartowała rejestracja na wydarzenie.