Aktualności

30.12.2015

Koce gaśnicze dla Rodzinnych Domów Dziecka – Fundacja ORLEN – DAR SERCA

Rodzinne Domy Dziecka otrzymają koce gaśnicze. Sprzęt zostanie przekazany przez Fundację ORLEN - DAR SERCA w ramach ogólnopolskiej akcji społecznej „NIE DLA DYMU”, realizowanej pod patronatem Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.
30.12.2015

Wspólne pomaganie wzmacnia relacje w rodzinie

Wolontariat rodzinny ma szansę na szybki rozwój. Jak wynika z badań TNS Polska, ponad 70 proc. Polaków przyznaje, że brakuje im atrakcyjnych inicjatyw społecznych, w które mogliby się zaangażować. Jednocześnie zdecydowana większość osób deklaruje, że wolny czas najchętniej poświęca rodzinie, która stanowi dla nich największą wartość. Właśnie w odpowiedzi na te potrzeby Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce wraz z Fundacją PZU stworzyły w 2013 roku program „Wolontariat Rodzinny”.
30.12.2015

Święta w Nestlé

Święta to wyjątkowy czas dla wszystkich, także dla pracowników Nestlé Polska S.A. oraz ich rodzin. Jako odpowiedzialny pracodawca, Nestlé dba o ich zdrowie, rozwój i dobre samopoczucie, a dla dzieci pracowników we wszystkich oddziałach firmy przygotowywane są paczki z prezentami oraz zabawy mikołajkowe.
30.12.2015

Mikołajki z Fundacją Orlen – Dar Serca dla Rodzinnych Domów Dziecka

Ponad 70 dzieci i opiekunów z Rodzinnych Domów Dziecka z całej Polski bawiło się w sobotę na Mikołajkach w płockim Domu Technika. Podczas spotkania świątecznego zorganizowanego przez Fundację Orlen – Dar Serca odbyło się również rozstrzygnięcie XI edycji konkursu na kartkę świąteczną PKN ORLEN.
30.12.2015

Masz pomysł jak pomóc innym? Zgłoś go do Kompanii Wolontariuszy! Rusza świąteczna odsłona programu charytatywnego

16 grudnia br. wystartowała kolejna edycja programu „Kompania Wolontariuszy”. Najlepsze projekty charytatywne mogą liczyć na wsparcie finansowe oraz zaangażowanie pracowników-wolontariuszy z Kompanii Piwowarskiej. O dofinansowanie można zawalczyć zgłaszając pomysł na platformie programu.
30.12.2015

CEMEX nagrodzony bursztynową statuetką Lidera Zarządzania Zasobami Ludzkimi – za strategię i programy wspierające różnorodność

CEMEX Polska został tegorocznym laureatem XVI edycji Konkursu Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi (ZZL), organizowanego przez Instytut Pracy i Spraw Socjalnych (IPiSS). Podczas gali 15 grudnia firma otrzymała bursztynową statuetkę za zarządzanie różnorodnością. Kapituła konkursu doceniła strategiczne podejście CEMEX Polska do różnorodności oraz konkretne programy skierowane do różnorodnych grup pracowniczych.
30.12.2015

W 2015 roku już ponad 40 psów i kotów znalazło dom dzięki programowi Adopciaki.pl promującemu bezpieczne adopcje ze wsparciem ekspertów

Do tej pory 44 kotów i psów znalazło dom i kochających opiekunów dzięki programowi Adopciaki.pl organizowanemu przez fundację Viva! w partnerstwie z firmą Nestlé, producentem karmy dla zwierząt Purina. Adopciaki to inicjatywa propagująca odpowiedzialną adopcję zwierząt. Na nowych opiekuńczych miłośników czworonogów czeka kolejne kilkadziesiąt zwierząt przebadanych weterynaryjnie i behawiorystycznie.
30.12.2015

Miejskie lodowisko, zawody w curlingu, multimedialna choinka, muzyka na żywo. Ruszył Zimowy Plac Defilad

Przy Trybunie Honorowej przed Wejściem Głównym do Pałacu Kultury i Nauki rusza na dniach miejskie lodowisko na świeżym powietrzu. Od grudnia do marca działać będzie przy nim także przyjazna wielopokoleniowym uczestnikom strefa kulturalno-sportowo-rozrywkowa.
30.12.2015

Mentoring w Grupie Sanofi

Mentoring w Grupie Sanofi, rozumiany jako oparty na partnerstwie i wzajemności, transfer wiedzy i doświadczenia pomiędzy dwoma pracownikami spółki, spotkał się z dużym entuzjazmem uczestników projektu. W przyszłym roku ruszy kolejna edycja programu.
30.12.2015

Przyszłość CSR – TRENDY

Nowe trendy zmieniają pojęcie społecznej odpowiedzialności biznesu w Polsce. Forum Odpowiedzialnego Biznesu wskazało 5 kluczowych tematów, które wpłyną na rolę i obraz społecznej odpowiedzialności biznesu w przyszłości.
21.12.2015

Darowizna świąteczna Fortum

Co roku pracownicy Fortum w każdym kraju wybierają organizację, której firma przeznacza darowiznę świąteczną. W...
18.12.2015

Życzenia Świąteczne od Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Prywatnie - bliskości bliskich, zawodowo - odpowiedzialności za odpowiedzialny biznes, biznesowo - zrównoważonego rozwoju - życzy Zespół i Zarząd Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
17.12.2015

GPW ogłasza nowy skład RESPECT Index

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie ogłosiła skład indeksu spółek odpowiedzialnych społecznie – RESPECT Index. W...
17.12.2015

Znamy zwycięzców 13. edycji konkursu Złote Spinacze

Znamy zwycięzców 13. edycji konkursu Złote Spinacze organizowanego przez Związek Firm Public Relations. Jury wybrało...
14.12.2015

Badanie Alumnów Programu Ambasadorów CSR

Program Ambasadorów CSR jest programem edukacyjnym Forum Odpowiedzialnego Biznesu, którego celem jest edukowanie i budowanie nowych kadr menadżerów, przedsiębiorców, animatorów społecznych i liderów zmian. Do badania Alumnów zaproszono absolwentów wszystkich edycji programu Ambasadorów CSR od 2004 do 2014 roku.