Aktualności

19 lipca 2019

Who is paying the bill? (Negative) impacts of European policies and practices in the world

CSR na świecie,

Raport “Who is paying the bill? (Negative) impacts of European policies and practices in the world” został opracowany przez SDG Watch Europe. Jednym z celów publikacji jest przyjrzenie się realizacji założeń Agendy 2030 przez Unię Europejską. Zdaniem autorów dochodzi bowiem do ignorowania negatywnego oddziaływania niektórych z jej polityk i praktyk na inne części świata.

19 lipca 2019

In Focus: Addressing Investor Needs in Business Reporting on the SDGs

CSR na świecie,

Raport “In Focus: Addressing Investor Needs in Business Reporting on the SDGs” został opracowany przez GRI, United Nations Global Compact i PRI. Publikacja zawiera badania i analizę związków między odważnym przywództwem a realizacją Celów Zrównoważonego Rozwoju. 

19 lipca 2019

Rola edukacji finansowej wśród młodych

Od Partnerów

Badanie Ipsos MORI przeprowadzone na zlecenie International Personal Finance pokazuje, że 49% Polaków pokolenia Zet (18-25 lat) uważa, że ich sytuacja materialna jest lepsza niż ich rodziców, kiedy byli w tym samym wieku. Eksperci Providenta zauważają, że na ten wskaźnik m.in. wpływa edukacja finansowa wśród młodych. 

19 lipca 2019

PGE Polska Grupa Energetyczna kontynuuje wsparcie dla polskiej drużyny piłki ręcznej mężczyzn

Od Partnerów

PGE Polska Grupa Energetyczna pozostanie sponsorem tytularnym polskiej drużyny piłki ręcznej mężczyzn. Mistrzowie Polski przez 2 kolejne sezony będą występowali pod nazwą PGE VIVE Kielce. 

19 lipca 2019

Rusza tegoroczna edycja konkursu „Adamed dla Seniora”

Od Partnerów

20 000 zł – tyle wynosi pula nagród w tegorocznej edycji konkursu „Adamed dla Seniora”. O granty powalczyć mogą organizacje, które mają pomysł na zaktywizowanie Seniorów ze swojego regionu i zachęcenie ich do aktywnego spędzania czasu. 

19 lipca 2019

10 mld euro BGK na wspieranie gospodarki obiegu zamkniętego w Unii Europejskiej

Od Partnerów

Największe krajowe banki rozwoju w Unii Europejskiej i Europejski Bank Inwestycyjny uruchamiają inicjatywę o wartości 10 mld euro, której celem jest przyspieszenie przejścia na zrównoważoną gospodarkę obiegu zamkniętego.

19 lipca 2019

Deloitte z najlepszym programem well-being dla pracowników

Od Partnerów

Grupa Pracuj.pl nagrodziła Deloitte główną nagrodą w konkursie HR Dream Team. W tym roku wpłynęło aż 101 zgłoszeń z 66 organizacji, a kategoria „Kultura organizacyjna i zaangażowanie pracowników”, w której zwyciężyła firma doradcza, cieszyła się największą popularnością. Program Deloitte Employee Well-being został także wyróżniony w konkursie Employer Branding Excellence Awards 2019 w kategorii „Wewnętrzna kampania wizerunkowa 2019”. Od ośmiu lat konkurs organizuje HRM Institute.

19 lipca 2019

Orange Polska pracuje ze startupami nad nowymi projektami

Narzędzie do profilowania grup klientów, system elektronicznych etykiet cenowych, zastosowanie Internetu Rzeczy w licznikach prądu, platforma szkoleniowa oparta na wirtualnej rzeczywistości – to projekty, nad którymi w najbliższym czasie Orange Polska będzie pracować z 9 start-upami wyłonionymi w ramach Orange Fab.

19 lipca 2019

Polska w składzie Rady Rządowej United Nations Global Compact

CSR w Polsce

W czwartek 18 lipca Polska przystąpiła do Rady Rządowej United Nations Global Compact.

19 lipca 2019

Deloitte wspiera polską kulturę

Od Partnerów

Rozpoczęta właśnie współpraca firmy doradczej Deloitte i Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie została nawiązana na rok i ma na celu wytyczenie kierunków rozwoju marki Teatru. Wspieranie instytucji kultury wpisuje się w globalną ideę Deloitte „Making an impact that matters”.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc