Aktualności

30.12.2014

Co każda szefowa powinna wiedzieć – 7 rad dyrektorek

Relacje w pracy są równie ważne i wymagające jak te w życiu prywatnym. Budowa zespołu i pielęgnowanie jego zdolności do współpracy to najważniejsze zadania szefa. Dyrektorki Providenta, Sephory i Henkela dzielą się najcenniejszymi radami, jakie otrzymały w zakresie zarządzania.
29.12.2014

Tomcio Brygadzista spotkał się z 15 tys. dzieci z całej Polski

Tomcio Brygadzista, Zebra Drogowa, Kot – to od nich jesienią tego roku 15 tys. dzieci ze szkół zlokalizowanych w całej Polsce dowiedziało się, jak bezpiecznie przejść przez ulicę, dlaczego warto nosić odblaski i z jakimi zagrożeniami wiąże się wejście na plac budowy. Organizatorem akcji edukacyjnej promującej umiejętność bezpiecznego poruszania się po drodze, zwłaszcza w pobliżu budowy, jest firma Skanska. Była to już siódma edycja kampanii edukacyjnej.
23.12.2014

Prezydent podpisał ustawę dla dużych rodzin

Prezydent RP Bronisław Komorowski podpisał 22 grudnia ustawę o Karcie Dużej Rodziny. Znalazł się w niej m.in. zapis o gwarantowanych ulgach na przejazdy kolejowe dla rodzin wielodzietnych. FOB jest ambasadorem KDR.
22.12.2014

Kiedy praca zamienia się w karierę? – dyrektorki radzą nowicjuszkom

Przychodzą takie momenty w pracy, po których wszystko się zmienia. Niektórzy nazywają je kryzysami, inni momentami zwrotnymi. Jak je wykorzystać i przekuć w sukces podpowiadaja dyrektorki z Orange Polska i Kompanii Piwowarskiej. Materiał powstał w ramach "Cyklu Wywiadów z Kobietami Biznesu" - wspólnego projektu portalu WysokieObcasy.pl i Karty Różnorodności.
22.12.2014

Co za i przed nami w polskim CSR?

2014 rok był czasem niepewności i rozwoju. Jaki będzie rok 2015 w CSR?
21.12.2014

Nowa dyrektywa – wiele pytań

Unia chce, aby duże podmioty ujawniały informacje pozafinansowe i przyczyniały się do konkurencyjności Jednolitego Rynku. Co to oznacza dla firm w Polsce?
20.12.2014

Chcą, potrafią, mogą

Gdyby zamiast Lehman Brothers istniał bank Lehman Sisters, nie mielibyśmy dziś na świecie tego bałaganu – to jedna z najsłynniejszych wypowiedzi komisarz UE ds. sprawiedliwości Viviane Reding, która może być konkluzją wszystkich dyskusji na temat roli kobiet w biznesie.
19.12.2014

Bank Zachodni WBK po raz trzeci w RESPECT Index

Bank Zachodni WBK już po raz trzeci zakwalifikował się do grona spółek tworzących nowy skład projektu RESPECT Index. Zestawienie to wyróżnia spółki giełdowe zarządzane w sposób odpowiedzialny i zrównoważony. W skład tegorocznej edycji Indeksu weszły 24 spółki, w tym 3 nie notowane wcześniej w indeksie. Jest to dowód na to, że spółki coraz mocniej angażują się w obszar CSR a co za tym idzie, widoczny jest wzrost standardów w tej dziedzinie na polskim rynku.
19.12.2014

Odbierz gaśnicę w akcji „NIE DLA DYMU”

Klienci stacji paliw ORLEN otrzymają gaśnice domowe przystępując do ogólnopolskiej akcji społecznej „NIE DLA DYMU”, realizowanej przez Fundację ORLEN - DAR SERCA i pod patronatem Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej. Celem tegorocznej edycji jest nie tylko wyposażenie w to urządzenie Rodzinnych Domów Dziecka, ale także zachęcanie społeczeństwa do posiadania gaśnic w domu.
18.12.2014

Provident wyróżniony w konkursie Polish National Sales Awards

Provident, lider rynku pożyczkowego w Polsce został wyróżniony w konkursie Polish National Sales Awards. Nagrody otrzymali Prezes David Parkinson za etyczne zarządzanie sprzedażą i obsługę klienta oraz Marta Przytomska w kategorii „Trener sprzedaży”. Wśród nominowanych znalazł się również Bartosz Zieleźnik w kategorii „Dyrektor Sprzedaży”.
18.12.2014

Jakie jest miejsce CSR w strukturze polskich firm?

Działaniami CSR w polskich firmach zarządzają osoby umocowane w różny sposób w samej strukturze organizacji. Niejednokrotnie zajmują się tym tematem pojedynczy pracownicy. Jednak najpopularniejszym rozwiązaniem jest pozostawienie społecznej odpowiedzialności biznesu w gestii jednego z członków zarządu. Taki system występuje w przypadku połowy dużych i średnich firm, które wzięły udział we wspólnym badaniu KPMG w Polsce i Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
18.12.2014

Ukazało się Kompendium CSR – FOB partnerem merytorycznym 13. edycji / PDF publikacji

Z Rzeczpospolitą 19 grudnia ukazuje się 13. edycja półrocznika „Odpowiedzialny Biznes - Kompendium CSR”. Tematem przewodnim edycji jest odpowiedzialne przywództwo. Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest partnerem merytorycznym wydania.
18.12.2014

Największe wydarzenie kulturalne 2015 roku pod mecenatem Banku Zachodniego WBK

Bank Zachodni WBK objął tytuł Mecenasa XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Do udziału w przyszłorocznych zmaganiach artystycznych zgłosiła się rekordowa liczba ponad 450 pianistów z 45 krajów świata.
18.12.2014

IKEA Kraków została „Zielonym Sklepem”

Na podstawie niezależnego audytu IKEA Kraków otrzymała pierwszy, najwyższy stopień certyfikatu „Zielony Sklep”. Potwierdza on, że firma działa w sposób przyjazny dla środowiska, zgodnie z zasadami przejrzystości i ładu korporacyjnego oraz z poszanowaniem praw człowieka.
18.12.2014

Znamy już wyniki programu „Biznes w Kobiecych Rękach”

Druga edycja autorskiego programu prowadzonego przez Fundację Przedsiębiorczości Kobiet „Biznes w Kobiecych Rękach” (BWKR) właśnie dobiega końca. BWKR jest programem akceleracji biznesu skierowanym do kobiet. Dzięki niemu w 2014 roku powstało lub rozwinęło się 45 firm. Program uzyskał patronat Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy, a prowadzony jest przy wsparciu Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy.