Aktualności

20 marca 2019

3M laureatem prestiżowej nagrody „Tego, który zmienia polski przemysł”

Od Partnerów

3M został laureatem prestiżowej nagrody „Tego, co zmienia polski przemysł”. Firma została wyróżniona m.in. za aktywność na rzecz zrównoważonego rozwoju w branży produkcyjnej oraz kreowanie innowacyjnych, przyjaznych środowisku rozwiązań dla klientów.

20 marca 2019

„Wspólnie dla regionu” – wystartował nowy program grantowy Fundacji Lafarge w Polsce

Od Partnerów

11 marca ruszyła pierwsza edycja programu grantowego prowadzonego przez WSPÓLNIE – Fundację LafargeHolcim. Zgłaszając się do niego można uzyskać dofinansowanie od 3 000 do 15 000 zł na realizację projektów odpowiadających na lokalne potrzeby. Celem programu jest angażowanie społeczności z okolic zakładów Lafarge w Polsce do działań na rzecz zagospodarowania przestrzeni wspólnej, edukacji i promocji zdrowia oraz ochrony środowiska naturalnego i bioróżnorodności. Wnioski w programie „Wspólnie dla regionu” można składać do 23 kwietnia 2019 roku.

15 marca 2019

15 marca – Światowy Dzień Konsumenta

CSR na świecie, Od Partnerów

15 marca obchodzony jest Światowy Dzień Konsumenta. Z okazji tego Unia Europejska jest w trakcie przygotowywania pakietu przepisów, tzw. Nowego Ładu Konsumenckiego, który ma chronić konsumentów m.in. przed nieuczciwymi praktykami handlowymi. Zdaniem ekspertów firmy doradczej Deloitte jest to krok w dobrą stronę, a kluczem do rozwiązania obecnych, jak i przyszłych problemów w zakresie ochrony 500 mln unijnych konsumentów, jest równowaga pomiędzy ich uprawnieniami a interesami przedsiębiorców. 

15 marca 2019

Barometr Providenta z okazji Światowego Dnia Konsumenta

Od Partnerów

Z okazji Światowego Dnia Konsumenta Provident Polska przeprowadził Barometr, z którego wynika, że co czwarty Polak, który spotkał się z nieprawidłowościami, nie zrobił nic wiedząc, że umowa, którą podpisał, naruszała jego interesy. W porównaniu z zeszłym rokiem mniej osób, w takiej sytuacji, decyduje się złożyć reklamację. 22 proc. osób, które miały do czynienia z niejasnymi zapisami przyznaje, że zdarza im się podpisać umowę, mimo że jest dla nich niezrozumiała. Postępują tak szczególnie młodzi ludzie. 

14 marca 2019

20 platform pod gniazda dla rybołowów na słupach wysokiego napięcia od Enea

Od Partnerów

Lasy Państwowe i Enea Operator podpisały porozumienie, na mocy którego będą współpracować przy ochronie zagrożonego w Polsce wyginięciem rybołowa. Dzięki współpracy na dwudziestometrowych słupach energetycznych Enei Operator w Wielkopolsce i na Pomorzu Zachodnim zamontowanych zostanie ponad 20 platform, z których już w przyszłym roku będą mogły korzystać rybołowy. Obecnie nasz kraj zamieszkuje zaledwie od 25 do 30 par tych zwierząt.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc