Aktualności

23.12.2009

Grudniowe wiadomości z CSR Europe

Świąteczne porcja wiadomości z CSR Europe, a w niej: konsultacje w ramach strategii UE 2020; Europejski Rok Wolontariatu; najnowsze badania dotyczące zaangażowania biznesu w przeciwdziałanie zmianom klimatu i wiele wiele więcej. Wesołych Świąt i przyjemnej lektury!
17.12.2009

Kompania Piwowarska rozdała pół miliona złotych – „Warto być za” rozstrzygnięte

Najlepsze projekty IV edycji konkursu inicjatywy społecznej „Warto być za!” przeciwdziałające wykluczeniu społecznemu i biedzie zostały wybrane. Laureaci otrzymali łącznie pół miliona złotych. Środki przekazane przez Kompanię Piwowarską pozwolą odmienić los wielu potrzebujących.
16.12.2009

Nowe Kompendium CSR

W poniedziałek 14 grudnia 2009 r. z Dziennikiem Gazetą Prawną ukazało się Kompendium CSR. W tej 20-stronnej publikacji znajdują się teksty na temat odpowiedzialnego biznesu w Polsce.
16.12.2009

Tytuł „Wolontariusza miesiąca” ponownie wędruje do pracowniczki Kredyt Banku!

Anna Kowalska z Kredyt Banku w Konstantynowie Łódzkim została wybrana przez Centrum Wolontariatu „Wolontariuszem listopada”. Wyróżniono ją za jej dotychczasowe zaangażowanie w pomoc potrzebującym, w szczególności dzieciom z domu dziecka.
14.12.2009

Dzień Wolontariusza w Białymstoku – czas dla innych

5 grudnia br., w Międzynarodowym Dniu Wolontariusza, grupa 16 pracowników białostockiego Centrum Bankowości Korporacyjnej, Makroregionu MSP i Detalicznego Kredyt Banku pomagała w niezbędnych pracach w Domu Dziecka „Dwójka” w Białymstoku.
14.12.2009

Białostocki Kredyt Bank spieszy z pomocą dzieciom niepełnosprawnym

Kredyt Bank w Białymstoku organizuje przed Świętami dwie aukcje charytatywne, z których całkowity dochód przeznaczany jest na wsparcie dzieci niepełnosprawnych. Podczas aukcji licytowane są przedmioty wykonane przez dzieci na warsztatach terapeutycznych.
14.12.2009

Nowoczesny system e-rekrutacji w Kompanii Piwowarskiej

Kompania Piwowarska, która miesięcznie otrzymuje prawie 2000 aplikacji rekrutacyjnych zdecydowała się wdrożyć nowy, oparty na elastycznej platformie, umożliwiającej  zarządzanie znaczną ilością aplikacji nadesłanych przez kandydatów -  system MrTedTalentlink.
14.12.2009

Kompania Piwowarska na święta

Mikołajki dla dzieci pracowników, spotkania wigilijne oraz świąteczny dodatek do pensji to tegoroczna oferta świąteczna dla pracowników Kompanii Piwowarskiej. W tym szczególnym okresie firma dba także o pomoc dla osób spoza KP, angażując w nią swoich pracowników.
09.12.2009

Sabina Zdebel, przedstawicielka Providenta z Bytomia, została „Wolontariuszem Roku 2009”.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza ogłoszone zostały wyniki konkursu na Wolontariusza Roku Providenta. W głosowaniu SMS-wym pracownicy i przedstawiciele firmy wybrali wspólnie trzech laureatów: Tomka Foremniaka z Ostrowca Świętokrzyskiego, Roberta Małka z Grójca, Sabinę Zdebel z Bytomia.
09.12.2009

L’Oréal Polska przedstawia Stypendystki 2009

9 stypendia L’Oréal Polska dla Kobiet i Nauki przy wsparciu Polskiego Komitetu ds. UNESCO przyznane 5 wyjątkowym kobietom
26.11.2009

CSR: elementem DNA biznesu – debata

6 listopada w siedzibie magazynu „Brief” odbyła się debata dotycząca recyklingu, który staje się coraz popularniejszym przejawem społecznej odpowiedzialności biznesu. Eksperci rozmawiali o wiarygodności działań realizowanych w ramach CSR-u, o tym czy są one tylko chwilową modą, trendem czy rzeczywistą potrzebą społecznej misji przedsiębiorstwa. Poruszono również temat świadomości konsumentów i zaufania do firm, które manifestują swoją proekologiczną politykę. (Brief, 26.11.2009) Źródło
26.11.2009

Fundacja Kronenberga: Wywiad z Krzysztofem Kaczmarem

W 2008 roku budżet Fundacji Bankowej im. Leopolda Kronenberga zamknął się kwotą ponad 6 mln złotych. Pieniądze te wsparły działania na rzecz dobra publicznego w zakresie edukacji, rozwoju lokalnego i dziedzictwa kulturowego poprzez liczne programy grantodawcze. O pracy Fundacji Kronenberga rozmawiamy z jej dyrektorem – Krzysztofem Kaczmarem. Magdalena Mól (NGO.pl, 26.10.2009) Źródło
26.11.2009

EU ministers set to agree cut in aviation emissions

W Brukseli, przedstawiciele 27 krajów UE mają zgodzić się na 10 % redukcję emisji CO2 dla lotnictwa do 2020 r. w stosunku do stanu z 2005 r. traktując to jako jedną ze swoich kart przetargowych podczas zbliżającego się szczytu klimatycznego ONZ w Kopenhadze. Przemysł lotniczy stanowi najpoważniejsze źródło emisji gazów odpowiedzialnych za efekt cieplarniany, ale politycy, wobec wciąż wzrastającej liczby pasażerów i lotów, do tej pory niechętnie podejmowali w tej dziedzinie jakiekolwiek kroki. Alok Jha i Ian Traynor  (Guardian, 20.10.2009)  Źródło
26.11.2009

Recession fails to dent shoppers’ ethical beliefs

Według IGD, ośrodka badań opinii publicznej, kupujący w Wielkiej Brytanii chętniej wybierają produkty proekologiczne, pochodzące ze sprawiedliwego handlu czy też nie przynoszące szkody zwierzętom w porównaniu do ich kontynentalnych sąsiadów.  Ok. 41% brytyjskich konsumentów kupiło produkty etyczne, w porównaniu do 34 % konsumentów w Niemczech, 31% we Francji oraz 12% w Hiszpanii. Marcus Leroux (The Times, 13.10.2009) Źródło
26.11.2009

John Gerzema: The post-crisis consumer

John Gerzema twierdzi, że dzisiejszy kryzys stwarza także szansę na pozytywną zmianę. Wyróżnia 4 główne czynniki wpływające na nowe zachowanie konsumentów i przedstawia, jakie działania podejmuje biznes w obliczu rozwoju odpowiedzialnej konsumpcji. (TED.com, październik) Źródło