Biedronka na Warszawskich Targach Książki

16 maja 2018

17 maja Biedronka zaprasza na stoisko  przygotowane wspólnie z portalem CzasDzieci.pl na Warszawskich Targach Książki. Będzie to okazja do spotkania z Grzegorzem Majchrowskim, autorem bajki o „Nieustraszonym Strachu na Wróble”, która zwyciężyła w literackim konkursie sieci Biedronka Piórko 2017 za najlepszą książkę dla dzieci oraz wzięcia udziału w warsztatach artystycznych. Jednocześnie Biedronka przypomina o trwającej, czwartej edycji konkursu Piórko.  

Spotkanie z Grzegorzem Majchrowskim, laureatem konkursu „Piórko 2017. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci” odbędzie się w czwartek, 17 maja, w godz. 12.00 – 13.00, podczas Warszawskich Targów Książki. Każde dziecko, które odwiedzi w tym dniu stoisko przygotowane przez sieć Biedronka i portal CzasDzieci.pl, otrzyma za darmo książeczkę o „Nieustraszonym Strachu na Wróble” i będzie miało szansę zdobyć specjalną dedykację od autora bajki. W trakcie spotkania z Grzegorzem Majchrowskim zaplanowano szereg warsztatów artystycznych dla najmłodszych, których motywem przewodnim będzie wzruszająca historia o Strachu na wróble, czyli pierwszoplanowej postaci zwycięskiej publikacji Piórko 2017. Dzieci będą mogły wcielić się w rolę głównego bohatera i podzielić się swoimi wrażeniami na temat książki. Na zakończenie będzie można utrwalić tę chwilę pamiątkowym zdjęciem oraz uzyskać autograf od samego autora, Grzegorza Majchrowskiego.

Obecnie trwa czwarta edycja konkursu „Piórko 2018. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci”. Niebawem, bo już 7 czerwca, poznamy twórcę najciekawszej opowieści dla dzieci. W tym dniu rozpocznie się także drugi etap konkursu dla najlepszych autorów ilustracji do zwycięskiej pracy. Tymczasem, wszystkich miłośników literatury dziecięcej oraz najmłodszych wraz z rodzicami zapraszamy już teraz do udziału w spotkaniu z pomysłodawcą bajki o nieustraszonym Strachu i jego przyjaciołach. To wyjątkowa okazja, aby osobiście porozmawiać z laureatem ubiegłorocznej edycji konkursu i zdobyć specjalną dedykację, która nada książce szczególnego, osobistego charakteru – podkreśla Anetta Jaworska-Rutkowska, kierownik ds. relacji zewnętrznych i CSR w Jeronimo Martins Polska.

Stoisko zostało przygotowane wspólnie przez sieć Biedronka i portal CzasDzieci.pl, którego prezesem zarządu jest Agnieszka Karp-Szymańska – jednocześnie przewodnicząca Kapituły Konkursu „Piórko. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci”, w kategorii „Tekst”. Projekt Piórko realizuje jeden z Celów Zrównoważonego Rozwoju, ustanowionych przez ONZ w 2015 r.: cel 4. – „Dobra jakość edukacji”.

Firma Jeronimo Martins Polska, otrzymała w tym roku specjalne wyróżnienie w kategorii „Idea przyjazna dziecku” za konkurs Piórko 2017. Projekt został doceniony za „ideę popularyzacji czytelnictwa wśród najmłodszych oraz umożliwienie zaistnienia na rynku młodym pisarzom i ilustratorom książek dla dzieci”. Wyróżnienie zostało przyznane przez wydawnictwo Edipresse (redakcja „Mamo to Ja”).

Warszawskie Targi Książki odbywają się w dniach 17-20 maja br. na Stadionie PGE w Warszawie. Szczegółowe informacje na temat tegorocznej edycji konkursu Piórko  oraz regulamin akcji można znaleźć na stronie internetowej: www.piorko2018.biedronka.pl.

źródło: materiały prasowe firmy