17. Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run

11 lutego 2019

25 maja odbędzie się 17. już edycja najpopularniejszej imprezy biegowej w województwie łódzkim. Zapisy do Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run ruszyły 15 stycznia. Organizatorzy chcą przyciągnąć na start sześć tysięcy amatorów biegania z Polski i zagranicy i ok. 300-400 osób biorących udział w marszobiegu na dystansie 1,5 km i ok. 1,5 tysiąca dzieci i młodzieży.

Rossmann nadal sponsorem tytularnym

Od siedmiu lat sponsorem tytularnym Biegu Ulicą Piotrkowską jest Rossmann, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Prezes największej sieci drogeryjnej w Polsce przyznaje, że Rossmann wspiera Bieg Ulicą Piotrkowską, bo chce w ten sposób wspomagać promocję zdrowego trybu życia i aktywności.

– Przed siedmioma laty w pierwszym biegu, który wspieraliśmy wystartowało siedmiu pracowników. W ubiegłym roku do Łodzi przyjechało ponad 300 osób pracujących w drogeriach w całej Polsce. W poprzednich edycjach gościliśmy także delegacje z Rossmannów w Niemczech, Czechach czy z Węgier, którzy byli zachwyceni atmosferą i organizacją wydarzenia – mówi prezes firmy Rossmann Marek Maruszak.

Coraz więcej biegaczy

– Konkurencja na rynku biegowym jest ogromna, a nam co roku udaje się zwiększać frekwencję. Łódź bardzo się zmieniła, może pochwalić się naprawdę ciekawymi miejscami. Ale magnesem dla uczestników jest przede wszystkim sama ulica Piotrkowska – uważa Robert Blesiński z Akademii Sport i Zdrowie, stowarzyszenia organizującego zawody.

Zmianie ulegnie trasa biegu. W ostatnich latach zawodnicy startowali z okolic Starego Rynku i też tam finiszowali.

– W związku z remontem m.in. ulicy Ogrodowej, musimy przenieść się w inne miejsce. Jesteśmy po wstępnych ustaleniach z służbami miejskim i mogę już powiedzieć, że 25 maja uczestnicy na trasę wyruszą z al. Politechniki. Start i meta będą zlokalizowane mniej więcej na wysokości hali MOSiR – informuje Jacek Chmiel, dyrektor sportowy biegu.

Zawodnicy tym razem pobiegną w kierunku południowym. Nie zmieni się godzina startu. Uczestnicy wybiegną na ulice Łodzi punktualnie o godzinie 19:00.

Maraton fitness

Organizatorzy 17. Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run zamierzają zachęcić do udziału w imprezie wszystkie istniejące w Łodzi kluby fitness. Każdy z nich będzie miał szansę pokazać się na scenie w dniu 25 maja już od godz. 15:00.

Każdy klubowicz będzie mógł też oddać głos na swoje ulubione miejsce, gdzie na co dzień może zadbać o kondycję. Klub fitness, który otrzyma największą liczbę głosów, zostanie zaproszony do poprowadzenia rozgrzewki dla sześciu tysięcy biegaczy przed startem.

Impreza dla dzieci i młodzieży

Jednym z ważnych elementów projektu jest również Mini Bieg, czyli impreza dla dzieci. Tegoroczna odbędzie się w niedzielę, 19 maja. Start i meta, tradycyjnie, zostaną zlokalizowane na wysokości Pasażu Schillera. W zawodach mogą wziąć udział nawet trzylatki. Najmłodsi będą mieli do pokonania 200 metrów, najstarsi ponad kilometr. Zapisy na Mini Bieg ruszą na początku marca. Cały dochód z wpisowego (10 zł) zostanie przekazany jednej z łódzkich fundacji. W ubiegłym roku organizatorzy przelali na konto Fundacji Gajusz ok. 11 tys. zł.

Zapisy na bieg główny

Regulamin zawodów został już opublikowany na stronie: www.biegpiotrkowska.pl. Również na stronie, w zakładce „zapisy”, można się rejestrować na bieg.

źródło: materiały prasowe firmy