Trwają zgłoszenia na 17. Bieg Ulicą Piotrkowską „Rossmann Run”

11 lutego 2019

25 maja odbędzie się 17. edycja Biegu Ulicą Piotrkowską „Rossmann Run”. Organizatorzy chcą przyciągnąć na start sześć tysięcy amatorów biegania z Polski i zagranicy i ok. 300-400 osób biorących udział w marszobiegu na dystansie 1,5 km i ok. 1,5 tysiąca dzieci i młodzieży.

Rossmann nadal sponsorem tytularnym

Od siedmiu lat sponsorem tytularnym Biegu Ulicą Piotrkowską jest Rossmann, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Prezes największej sieci drogeryjnej w Polsce przyznaje, że Rossmann wspiera Bieg Ulicą Piotrkowską, bo chce w ten sposób wspomagać promocję zdrowego trybu życia i aktywności.

– Przed siedmioma laty w pierwszym biegu, który wspieraliśmy wystartowało siedmiu pracowników. W ubiegłym roku do Łodzi przyjechało ponad 300 osób pracujących w drogeriach w całej Polsce. W poprzednich edycjach gościliśmy także delegacje z Rossmannów w Niemczech, Czechach czy z Węgier, którzy byli zachwyceni atmosferą i organizacją wydarzenia – mówi Marek Maruszak, prezes firmy Rossmann.

Coraz więcej biegaczy

– Konkurencja na rynku biegowym jest ogromna, a nam co roku udaje się zwiększać frekwencję. Łódź bardzo się zmieniła, może pochwalić się naprawdę ciekawymi miejscami. Ale magnesem dla uczestników jest przede wszystkim sama ulica Piotrkowska – uważa Robert Blesiński z Akademii Sport i Zdrowie, stowarzyszenia organizującego zawody.

Zmianie ulegnie trasa biegu. W ostatnich latach zawodnicy startowali z okolic Starego Rynku i też tam finiszowali.

– W związku z remontem m.in. ulicy Ogrodowej, musimy przenieść się w inne miejsce. Jesteśmy po wstępnych ustaleniach z służbami miejskim i mogę już powiedzieć, że 25 maja uczestnicy na trasę wyruszą z al. Politechniki. Start i meta będą zlokalizowane mniej więcej na wysokości hali MOSiR – informuje Jacek Chmiel, dyrektor sportowy biegu.

Zawodnicy tym razem pobiegną w kierunku południowym. Nie zmieni się godzina startu. Uczestnicy wybiegną na ulice Łodzi punktualnie o godzinie 19:00.

Maraton fitness

Organizatorzy 17. Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run zamierzają zachęcić do udziału w imprezie wszystkie istniejące w Łodzi kluby fitness. Każdy z nich będzie miał szansę pokazać się na scenie w dniu 25 maja już od godz. 15:00.

Każdy klubowicz będzie mógł też oddać głos na swoje ulubione miejsce, gdzie na co dzień może zadbać o kondycję. Klub fitness, który otrzyma największą liczbę głosów, zostanie zaproszony do poprowadzenia rozgrzewki dla sześciu tysięcy biegaczy przed startem.

Impreza dla dzieci i młodzieży

Jednym z ważnych elementów projektu jest również Mini Bieg, czyli impreza dla dzieci. Tegoroczna odbędzie się w niedzielę, 19 maja. Start i meta, tradycyjnie, zostaną zlokalizowane na wysokości Pasażu Schillera. W zawodach mogą wziąć udział nawet trzylatki. Najmłodsi będą mieli do pokonania 200 metrów, najstarsi ponad kilometr. Zapisy na Mini Bieg ruszą na początku marca. Cały dochód z wpisowego (10 zł) zostanie przekazany jednej z łódzkich fundacji. W ubiegłym roku organizatorzy przelali na konto Fundacji Gajusz ok. 11 tys. zł.

Zapisy na bieg główny

Regulamin zawodów został już opublikowany na stronie: www.biegpiotrkowska.pl. Również na stronie, w zakładce „zapisy”, można się rejestrować na bieg.

źródło: materiały prasowe firmy