10 października poznamy skład Rankingu 30×30

26 września 2019

Podczas konferencji „Społeczne wyzwania biznesu po 30 latach gospodarki wolnorynkowej w Polsce”, która odbędzie się 10 października w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, zostanie ogłoszona lista łącznie 60 projektów społecznych biznesu mające największą wartość dla społeczeństwa w mijającym 30-leciu. W rankingu znajdują się w odrębnych kategoriach projekty ogólnopolskie oraz lokalne. Organizatorem wydarzenia jest Ośrodek dialogu i analiz ThinkTank, a koordynatorem rankingu Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

W czerwcu br. został ogłoszony ranking nominowanych inicjatyw społecznych realizowanych w latach 1989-2019. Spośród 180 praktyk ogólnopolskich i lokalnych niezależne grono ekspertów z obszaru społecznej odpowiedzialności biznesu wybrało 30 projektów ogólnopolskich oraz 30 lokalnych, które uznano za innowacyjne, mające duży wpływ na społeczeństwo.Przegląd nominowanych praktyk wskazuje, że skala społecznego zaangażowania przedsiębiorstw w Polsce stale rośnie.

Koordynatorem rankingu jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu, który przygotował w oparciu o swoje coroczne raporty „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” 166 ze 180 nominacji. Pozostałe zgłosiła na prośbę organizatorów Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce.

Zobacz nominowane projekty:

Ranking inicjatyw ogólnopolskich

Ranking inicjatyw lokalnych