1 001 000 złotych pomocy trafiło do powodzian

6 lipca 2010

Dotyczy firmy: Totalizator Sportowy,

Niemal 700 osób uzyskało wsparcie z funduszu 1 001 000 złotych, które Totalizator Sportowy przekazał za pośrednictwem swojej Fundacji Milion Marzeń na pomoc powodzianom.

Oto fakty:

  • Totalizator wsparł 691 osób,
  • z 206 gospodarstw domowych;
  • przekazano łącznie 1 001 000 zł pomocy;
  • 4900 zł – tyle wyniosła maksymalna kwota wsparcia;
  • wniosek o darowiznę mogła złożyć każda poszkodowana rodzina.

Cała akcja przebiegała bardzo sprawnie, głównie dzięki pracy i zaangażowaniu  wolontariuszy z siedmiu oddziałów Totalizatora Sportowego. Pracowali oni na obszarze niemal połowy kraju, i tam też dotarła pomoc finansowa od fundacji.

Zdecydowana większość pieniędzy trafiła na Lubelszczyznę, skąd pochodziło niemal 90 proc. wniosków z prośbą o pomoc. W sumie fundacja przyznała tam wparcie 600 osobom ze 178 gospodarstw domowych na łączną kwotę 870 500 zł. Pieniądze trafiły do gmin: Wilków i Puławy. W Krakowie darowizna o łącznej wartości 74 700 zł wsparła 16 rodzin, w Rzeszowie 5 (łącznie 23 600 zł), natomiast w Opolu 18 osób z 4 gospodarstw domowych (w sumie 19 200 zł). Fundacja pomogła także dwóm rodzinom w Katowicach i jednej w Warszawie.

Akcja niesienia pomocy powodzianom była pierwszym przedsięwzięciem Fundacji Milion Marzeń. W obliczu tragedii, jaka powstała w wyniku powodzi Zarząd zadecydował o wcześniejszym niż planowane uruchomieniu Fundacji. Kolejne plany i programy wciąż są na etapie doprecyzowania. Z całą pewnością – zgodnie ze statutem – fundacja w swojej działalności skupi się na wspieraniu rozwoju i aktywizacji sportowej dzieci oraz młodzieży, edukacji, a także na rozwiązywaniu konkretnych problemów społecznych. Uruchomienie poszczególnych działań planowane jest na drugą połowę 2010 roku. Informacje o nich będą sukcesywnie zamieszczane na stronie fundacji: www.milionmarzen.org.

Źródło: Totalizator Sportowy