Aktualności

9 kwietnia 2020

Prezesi ABC-Czepczyński, LPP, Sanofi, Siemens o wyzwaniach biznesowych w czasie pandemii

Aktualności FOB, Reakcje na COVID-19

Forum Odpowiedzialnego Biznesu kontynuuje akcję #BiznesReagujeOdpowiedzialnie i zaprosiło prezeski i prezesów firm partnerskich FOB do wypowiedzi o zagrożeniach, wyzwaniach i zmianach funkcjonowania biznesu w obliczu pandemii. W ramach cyklu filmów i wywiadów o działaniach swoich organizacji opowiedzą CEOs firm: ABC-Czepczyński, LPP, Sanofi Polska oraz Siemens Polska.

9 kwietnia 2020

Biznes wobec pandemii koronawirusa. Jak działania firm oceniają pracownicy?

Aktualności FOB, Reakcje na COVID-19

Forum Odpowiedzialnego Biznesu w najnowszym badaniu, zrealizowanym przez ARC Rynek i Opinia, sprawdziło, jakie działania w obliczu pandemii koronawirusa podjęli pracodawcy oraz jak realizowane inicjatywy oceniają pracownicy. Jak się okazuje, prawie 80% firm wprowadziło bowiem różnego rodzaju rozwiązania dotyczące zatrudnionych lub klientów. Siedmiu na dziesięciu pracowników ocenia pozytywnie działania swojego pracodawcy.

9 kwietnia 2020

Życzenia od Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Aktualności FOB

Bliskości – mimo oddalenia, siły – mimo przeciwności, nadziei – mimo zwątpienia.
Wiosennego odrodzenia w każdym wymiarze życia, prawdziwie zrównoważonego rozwoju świata, biznesu i nas samych.
A także wszelkiej pomyślności i dużo zdrowia na ten Świąteczny czas.
Życzą Zarząd i Zespół Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

7 kwietnia 2020

Specjalna nagroda na specjalne czasy dla pracowników Biedronki

Od Partnerów, Reakcje na COVID-19

46 tysięcy pracowników sieci Biedronka otrzyma specjalną nagrodę roczną im. Elisio Alexandre Soares dos Santos w wysokości 2300 zł brutto. To podziękowanie za zaangażowanie w służbie klientom i udział w realizacji celów, które stały przed firmą w 2019 roku. Tegoroczna nagroda zostanie wypłacona jeszcze przed kwietniowymi wynagrodzeniami i jest wyższa o 200 złotych od poprzedniej będąc​ jednocześnie najwyższą w historii Biedronki. To 10 rok z rzędu, gdy ta nagroda jest wypłacana.

7 kwietnia 2020

Amica wspiera Szpital Miejski im. Józefa Strusia w Poznaniu

Od Partnerów, Reakcje na COVID-19

200 tysięcy złotych na leczenie, minimalizowanie ryzyka zakażenia personelu oraz pacjentów otrzymał właśnie od Grupy Amica Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. Józefa Strusia w Poznaniu, przekształcony obecnie w jednoprofilowy szpital zakaźny dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia i zakażonych koronawirusem.

7 kwietnia 2020

Fundacja ORLEN wspiera domową edukację podopiecznych Rodzinnych Domów Dziecka

Od Partnerów, Reakcje na COVID-19

​Fundacja ORLEN wesprze rodzinne domy dziecka w zakupie komputerów niezbędnych do nauki uczniów w okresie zawieszenia zajęć w szkołach. Każda współpracująca z Fundacją placówka może ubiegać się o grant w wysokości do 3 tysięcy złotych na zakup sprzętu elektronicznego, pomagającego w domowej edukacji.

6 kwietnia 2020

Tesco stwarza możliwości dla tych, którzy nie mogą pracować

Od Partnerów, Reakcje na COVID-19

Sieć handlowa umożliwia pracę tym, którzy w efekcie epidemii koronawirusa, zostali pozbawieni źródeł dochodu. Dotychczas aż 650 osób znalazło tymczasową pracę w Tesco, a detalista nie wyklucza kolejnych rekrutacji. Pracownicy pomogą w codziennej obsłudze sklepów, dostaw i zamówień internetowych.

6 kwietnia 2020

Bezpłatna pomoc prawna od PZU

Od Partnerów, Reakcje na COVID-19

PZU uruchomił bezpłatną pomoc prawną w związku z pandemią koronawirusa. Dzięki niej osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą dowiedzą się, jak ubiegać się o zwolnienie ze składek ZUS i uzyskać tzw. świadczenie postojowe, a pracownicy otrzymają wsparcie w zakresie prawa pracy.

6 kwietnia 2020

Fundacja Artystyczna Podróż Hestii zaprasza dorosłych i dzieci na cykl „spotkań ze sztuką” online

Od Partnerów, Reakcje na COVID-19

W tej wyjątkowej dla nas wszystkich sytuacji, przyłączając się do ogólnopolskiej akcji #zostanwdomu, Fundacja APH i ERGO Hestia zapraszają dorosłych i ich dzieci na cykl „spotkań ze sztuką” online.

6 kwietnia 2020

IKEA przekaże dla Polski milion euro, aby wspomóc system ochrony zdrowia oraz zapewnić środki niezbędne do życia społecznościom i konsumentom dotkniętym koronawirusem.

Od Partnerów, Reakcje na COVID-19

IKEA (Grupa Ingka) zdecydowała się udzielić pomocy doraźnej w formie darowizn o łącznej wartości 26 milionów euro. Wsparciem w pierwszej kolejności będą objęte osoby z grup wysokiego ryzyka oraz osoby, które niosą pomoc w walce z epidemią koronawirusa. Działania będą się koncentrować na dostarczaniu najpotrzebniejszych rzeczy, takich jak: łóżka, pościel, jedzenie oraz zabawki do szpitali, centrów medycznych i schronisk. Darowizny pozwolą 30 krajom, w których Grupa Ingka prowadzi swoją działalność, podjąć natychmiastowe działania w swoich lokalnych społecznościach. Do Polski trafi pomoc o łącznej wartości miliona euro.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc