Aktualności

14 października 2019

Jubileusz 15-lecia Ligi Odpowiedzialnego Biznesu

Aktualności FOB

Pierwszy w Polsce nieodpłatny program edukujący o CSR i zrównoważonym rozwoju świętuje 15-lecie swojej działalności. Przez XV edycji Ligę Odpowiedzialnego Biznesu budowało blisko 300 ambasadorów. Głównymi partnerami jubileuszu zostali partnerzy Forum Odpowiedzialnego Biznesu: Bank BNP Paribas oraz ERGO Hestia.

14 października 2019

Orange zachęca, by w cyfrowym świecie zachować równowagę

Od Partnerów

Technologie zmieniają nasze życie, oferują coraz większe możliwości komunikowania się i rozwoju. Niosą za sobą także wyzwania, z którymi musimy sobie radzić – indywidualnie, w rodzinach i jako społeczeństwo. Orange we wszystkich krajach, w których obecna jest marka, zwraca uwagę na potencjalne zagrożenia związane z cyfrowymi narzędziami i pokazuje sposoby radzenia sobie z nimi. Startuje polska odsłona globalnej inicjatywy promującej odpowiedzialne korzystanie z technologii. Ruszył także portal Razem w sieci, dla wszystkich, którzy chcą wiedzieć więcej o świadomym korzystaniu z możliwości, jakie daje cyfrowy świat.

14 października 2019

Z własnym kubkiem na stacjach Lotosu

Od Partnerów

Spółka LOTOS Paliwa włącza się w akcję Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste, które promuje ograniczanie produkcji szkodliwych, plastikowych odpadów. Z początkiem października, kupując na stacji w Cafe Punkt wybrany gorący napój do swojego własnego, ulubionego kubka – oszczędzasz złotówkę. LOTOS jest pierwszą tak dużą siecią, która zaangażowała się w tę inicjatywę.

14 października 2019

Zapraszamy na Galę Konkursu Raporty Społeczne

Aktualności FOB

Zapraszamy na Galę Konkursu Raporty Społeczne, która odbędzie się 21 października 2019 o godzinie 14.30, na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Wstęp wolny, obowiązuje rejestracja.

11 października 2019

Unilever ogłasza nowe zobowiązania na rzecz świata bez odpadów

Od Partnerów

Do 2025 r. Unilever wyeliminuje z produkcji ponad 100 000 ton plastiku oraz zbierze i przetworzy więcej opakowań niż sprzedaje.

10 października 2019

Ranking 30×30 – społeczne projekty biznesu ostatniego 30-lecia

Aktualności FOB

Podczas konferencji ,,Społeczne wyzwania biznesu po 30 latach gospodarki wolnorynkowej w Polsce”, która odbyła się 10 października 2019 r. w Ministerstwie Rozwoju i Inwestycji, została ogłoszona lista projektów społecznych biznesu mających największą wartość dla społeczeństwa w mijającym 30-leciu.

10 października 2019

Co trzeci Polak nie segreguje śmieci

Aktualności FOB

Mimo wprowadzania kolejnych regulacji dotyczących segregowania odpadów, ich sortowanie deklaruje tylko 66% Polaków – wynika z badania ARC Rynek i Opinia oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Może to mieć związek z niską świadomością na temat selekcji śmieci. Tylko 15% respondentów potrafiłoby poprawnie posegregować przykładowe artykuły podczas wyrzucania.

9 października 2019

Uruchomiono Fundusz Dostępności

Od Partnerów

Od 4 października br. Bank Gospodarstwa Krajowego przyjmuje wnioski o pomoc w finansowaniu inwestycji, których celem jest poprawa dostępności architektonicznej budynków mieszkalnych wielorodzinnych i budynków użyteczności publicznej. 

9 października 2019

LPP wykręciło 65 tys. km w trosce o czyste powietrze

Od Partnerów

Ponad 100 pracowników firmy odzieżowej LPP wzięło udział w ogólnopolskiej akcji ,,Kręć Kilometry” organizowanej przez fundację Allegro All For Planet. Celem kampanii było pokonanie jak największej liczby kilometrów na rowerze i tym samym przyłączenie się do walki o czystsze powietrze. W ciągu dwóch wakacyjnych miesięcy pracownicy LPP oraz sześciu innych firm pokonali na dwóch kółkach łącznie 450 tysięcy kilometrów, redukując ślad węglowy o 16 ton.

4 października 2019

PZU finansuje Straż Pożarną

Od Partnerów

Grupa PZU przeznaczy 5 milionów złotych na zakup najbardziej potrzebnego sprzętu dla Ochotniczych Straży Pożarnych w całej Polsce. Sami strażacy zdecydują o jego wyborze.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc