Aktualności

20.11.2017

Tydzień Edukacji Globalnej 2017 #CeleZrownowazonegoRozwoju

W 2017 roku odbędzie się 19. edycja europejskiego Tygodnia Edukacji Globalnej. Wydarzenie obchodzone będzie w tym roku w dniach 18 – 26 listopada. Wszystkie organizacje, instytucje prywatne i publiczne w Polsce, którym bliska jest idea edukacji globalnej, mogą włączyć się w Tydzień Edukacji Globalnej, poprzez organizację różnego typu wydarzeń: spotkań dyskusyjnych, akcji społecznych, gier terenowych, warsztatów, wykładów, wystaw, happeningów, pokazów filmów i koncertów.
20.11.2017

Deklaracja Społecznej Odpowiedzialności Uczelni podpisana przez 23 uczelnie

16 listopada 2017 r. w Ministerstwie Rozwoju odbyła się konferencja pt. „Społeczna Odpowiedzialność Nauki – wyzwania dla środowiska akademickiego i biznesu”, podczas której 23 szkoły wyższe podpisały Deklarację Społecznej Odpowiedzialności Uczelni. Jako jedna z panelistek konferencji wzięła udział prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu - Dominika Bettman.
20.11.2017

Aasa Polska wśród partnerów Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Aasa Polska dołącza do grona strategicznych Partnerów Forum Odpowiedzialnego Biznesu i podpisuje Kartę Różnorodności. Jest to kolejny element programu CSR realizowanego przez firmę. W tym roku Aasa Polska uruchomiła swoją pierwszą kampanię społeczną „Aasy Netu”, której celem jest minimalizacja wykluczenia cyfrowego Polek po 45-tym roku życia.
20.11.2017

Partnerzy FOB z tytułem Top Pracodawcy 2017

15 listopada w Katowicach, podczas konferencji - PulsHR_Day, wręczono nagrody portalu dla najlepszych pracodawców. 10 firm otrzymało tytułu Top Pracodawca w Polsce, a 5 Top Pracodawca Województwa śląskiego. W obydwu kategoriach wyróżniono partnerów strategicznych Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
17.11.2017

Procter & Gamble wspiera przedwcześnie urodzone dzieci

Firma Procter & Gamble, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, po kilku latach badań z udziałem pielęgniarek z oddziałów intensywnej terapii noworodka (OITN) z trzech kontynentów, wprowadza do Polski  pieluszki przeznaczone dla wcześniaków - Pampers Preemie Protection. Pieluszki te służą dzieciom, o wadze mniejszej niż 800 g, często urodzonym jeszcze w II trymestrze ciąży. Procter & Gamble bezpłatnie przekaże pieluszki szpitalom z oddziałami dla wcześniaków w całej Polsce.
17.11.2017

Carrefour Polska uruchomił nowy serwis korporacyjny dla interesariuszy

Carrefour, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu, wystartował w Polsce z nowym portalem informacyjnym przeznaczonym dla interesariuszy. Celem nowej platformy jest informowanie o bieżących działaniach firmy oraz wsparcie rozwoju kluczowych obszarów biznesowych.
17.11.2017

Staże dla młodych – poszukiwane MŚP do europejskiego projektu

Kwestie zatrudnienia młodych to jedno z pilniejszych wyzwań współczesnej Europy. Ważną rolę w tym zakresie mogą odegrać małe i średnie przedsiębiorstwa, do których skierowany jest europejski projekt EU Talent. Jego koordynatorem w Polsce jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
17.11.2017

Prezydent Andrzej Duda wręczył Nagrody Gospodarcze

Prezydent Andrzej Duda wręczył w czwartek 16 listopada Nagrody Gospodarcze Prezydenta RP, w tym nagrodę w kategorii Odpowiedzialny Biznes. Odbyło się to podczas uroczystej gali w ramach Kongresu 590 w Jasionce koło Rzeszowa.
16.11.2017

Konkurs VERBA VERITATIS: autorzy najlepszych prac nagrodzeni

32 tysiące złotych, pakiet szkoleniowy od Polskiej Izby Biegłych Rewidentów oraz publikacje Forum Odpowiedzialnego Biznesu to pula nagród, jaka trafiła do laureatów dwunastej edycji konkursu VERBA VERITATIS – autorów najlepszych prac o tematyce związanej z etyką biznesu. Wyróżniono także 7 uczelni, których studenci zgłosili najwięcej prac we wszystkich dotychczasowych edycjach konkursu.
16.11.2017

ORLEN Warsaw Marathon po raz szósty wraca na biegową trasę

Przyszłoroczna największa impreza biegowa w Polsce wystartuje w Warszawie 22 kwietnia 2018 i tradycyjnie już obejmie dwa biegi: na maratońskim dystansie 42,195 km oraz na 10 km. Zapisy na szóstą edycję Narodowego Święta Biegania rozpoczną się już wkrótce.  Wydarzenie wspiera partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu firma PKN Orlen.
16.11.2017

PKN ORLEN wśród 100 globalnych liderów branży energetycznej

PKN Orlen, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, znalazł się na przygotowanej przez Thomson Reuters globalnej liście 100 wiodących firm energetycznych oraz wśród 25 czołowych przedsiębiorstw z sektora oil&gas. Opracowanie oparte było o wieloaspektową ocenę funkcjonowania firm (biorąc pod uwagę także działania CSR), i wskazywało te, które najlepiej radzą sobie z wyzwaniami w złożonym otoczeniu biznesowym. 
15.11.2017

Webinarium „Zarządzanie różnorodnością jako wsparcie dla MŚP w dotarciu do młodych talentów”

1 grudnia Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu, opowie o różnorodności i roli zarządzania wiekiem podczas webinarium: „Zarządzanie różnorodnością jako wsparcie dla MŚP w dotarciu do młodych talentów”.
15.11.2017

650 tysięcy złotych dla 125 organizacji społecznych w ramach programu TESCO „Decydujesz, pomagamy”

W III edycji programu Fundacji Tesco „Decydujesz, pomagamy” Polacy oddali ponad 4,8 mln głosów i wybrali 125 najciekawszych projektów społecznych. Organizacje otrzymają po 5.000 zł, dzięki którym będą mogły wcielić w życie swoje pomysły, wpływające na poprawę funkcjonowania lokalnej społeczności. firma Tesco jest partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
15.11.2017

Konferencja „YouthSpeak Forum”

24 listopada w Digital Knowledge Village w Warszawie odbędzie się konferencja, podczas której młodzi ludzie (licealiści i studenci) w ramach warsztatów prowadzonych przez przedstawicieli firm będą pracować nad projektami wspierającymi realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ w naszym kraju. Dodatkowym punktem programu będzie debata, w której paneliści zaprezentują obecną sytuację Polski w obszarze edukacji, zdrowia i jakości życia, a także nierówności społecznych. Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest patronem konferencji. 
15.11.2017

KPMG opublikowało wyniki badania nad raportowaniem CSR

KPMG, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu, opublikował wyniki badania poświęconego raportowaniu (corporate responsibility reporting). W tym roku specjaliści z KPMG zbadali działania z zakresu raportowania CSR i równoważonego rozwoju, wśród 4 900 firm z 49 krajów i regionów.