Aktualności

16.08.2017

Raporty do oceny – rozpoczęło się głosowanie internetowe w Konkursie Raporty Społeczne

44 raporty z zakresu CSR / zrównoważonego rozwoju rywalizują o nagrodę internautów w Konkursie Raporty Społeczne. Głosowanie odbywa się przez stronę www.raportyspoleczne.pl i potrwa do 17 września br. Konkurs organizują Forum Odpowiedzialnego Biznesu i firma Deloitte.
16.08.2017

TAURON pomaga w usuwaniu uszkodzeń sieci w północnej Polsce

Spółka TAURON Dystrybucja na prośbę Enei Operator wysyła do pracy dwie wyspecjalizowane brygady wyposażone w specjalistyczny sprzęt, materiały i narzędzia służące odbudowie linii i infrastruktury energetycznej, która została zniszczona po ubiegłotygodniowych nawałnicach. W sumie 12 pracowników TAURONA pomoże kolegom z Enei w usuwaniu skutków katastrofalnych burz jakie miały miejsce w ostatnich dniach. TAURON i Enea są partnerami strategicznymi Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
11.08.2017

Stypendia dla uczniów i granty dla szkół od Enei

Na powracających z wakacji uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych czeka program stypendialny od Enei. 1 września wystartuje Enea Akademia Talentów, która będzie wspierać finansowo zdolnych młodych ludzi i aktywne szkoły, dbające o rozwój swoich podopiecznych. Program Enei, partnera strategicznego Forum Odpowiedzialnego Biznesu, swoim patronatem objęli m.in. Minister Edukacji Narodowej oraz Rzecznik Praw Dziecka.
11.08.2017

11 partnerów FOB w 11. edycji Konkursu Raporty Społeczne

Do 11. edycji konkursu na najlepiej sporządzone raporty z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu zgłoszono rekordową...
11.08.2017

Rusza rekrutacja do 3. edycji programu Pracownie Orange

Mieszkańcy dwudziestu pięciu miast i wsi z całej Polski mają szansę zdobyć multimedialną świetlicę otwartą dla społeczności. Ruszyła rekrutacja do 3. edycji programu Pracownie Orange. Do końca roku w miejscowościach do 40 tysięcy mieszkańców Fundacja Orange stworzy 25  bezpłatnych centrów edukacji i aktywności lokalnej. Wyposaży je w nowoczesny sprzęt IT i wesprze w działaniach przez 2 kolejne lata. Firma Orange jest partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
11.08.2017

Bank BGŻ BNP Paribas członkiem Polskiego Stowarzyszenia Rolnictwa Zrównoważonego

Bank BGŻ BNP Paribas, partner FOB, dołączył do grona organizacji, będących członkami Polskiego Stowarzyszenia Rolnictwa Zrównoważonego „ASAP”, które działa na rzecz wspierania rolników w implementacji optymalnych standardów zrównoważonego rolnictwa.
11.08.2017

Odsłonięcie „Zaczytanej Ławki” na Bulwarach Wiślanych

W sobotę, 12 sierpnia Fundacja Zaczytani oraz firma Provident Polska, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, organizują uroczyste odsłonięcie „Zaczytanej Ławki” ręcznie malowanej przez Laurę La Wasilewską. Ławka stanie na Bulwarach Wiślanych, na wysokości Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. 
11.08.2017

Urząd Miasta Częstochowy wśród sygnatariuszy Karty Różnorodności

Częstochowa – jako trzeci samorząd w Polsce, po Słupsku i Poznaniu –  przystąpiła do Karty Różnorodności. Kartę do tej pory podpisało 191 podmiotów w całe
09.08.2017

Bank BGŻ BNP Paribas opublikował Raport społeczny za 2016 rok

Raport społeczny Banku BGŻ BNP Paribas prezentuje kompleksowo zarządzanie organizacją, uwzględniając oddziaływanie Banku na otoczenie...
09.08.2017

Nestlé Polska promuje rozwiązania przyjazne czworonogom poprzez akcję Pet@Work 

W biurze Nestlé Purina w Warszawie pracownicy w ramach akcji Pets@work mogą do pracy przyprowadzać swoich czworonogów. Nestlé Polska jest partnerem Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
09.08.2017

Rekordowa liczba raportów zgłoszonych do Konkursu Raporty Społeczne

Do 11. edycji konkursu na najlepiej sporządzone raporty z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu zgłoszono rekordową liczbę publikacji. Konkurs organizują Forum Odpowiedzialnego Biznesu i firma Deloitte.
08.08.2017

Artykuły FOB w Logistycznych Markach

Na początku sierpnia ukazało się nowe wydanie publikacji "Logistyczne Marki" - informator o rynku firm – dostawców usług logistycznych i wyposażenia magazynów w Polsce. Tegoroczne wydanie zostało poświęcone tematowi odpowiedzialności społecznej i znalazły się w nim między innymi artykuły pochodzące z publikacji Forum Odpowiedzialnego Biznesu "Wspólna Odpowiedzialność. Rola strategii".
08.08.2017

Rusza IX edycja Plebiscytu „Gwiazdy Dobroczynności”

Już po raz dziewiąty rusza Plebiscyt, w którym zostaną docenione osoby znane, które robią dobry użytek ze swej rozpoznawalności – wykorzystują ją, by pomagać innym. Osoby publiczne, znane ze świata kultury, mediów, internetu coraz częściej użyczają swojego wizerunku w kampaniach i akcjach społecznych, zakładają fundacje i stowarzyszenia, stają się darczyńcami organizacji społecznych i pomagają w zbiórkach on-line. Właśnie z myślą o nich oraz dla szerzenia idei wolontariatu powstał Plebiscyt „Gwiazdy Dobroczynności”. Już od 7 sierpnia organizacje pozarządowe, menadżerowie gwiazd, instytucje, fundacje firm mogą zgłaszać do niego gwiazdy, które z nimi współpracują i angażują się w działania dobroczynne.
07.08.2017

Tesco zaprzestanie sprzedaży jajek z chowu klatkowego w Europie Środkowej do końca 2025r.

Tesco w Europie Środkowej prowadzi działania aby zapewnić, że do końca 2025 r. w sklepach sieci nie będą dostępne jajka z chowu klatkowego, zarówno marki własnej jak i innych producentów. Do tej pory wycofanie ze sprzedaży jajek z chowu klatkowego zadeklarowała także Biedronka i Carrefour, które wspólnie Tesco Polska są partnerami strategicznymi Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
07.08.2017

Drużyna Carrefour wystartowała w Tour de Pologne Amatorów

Carrefour Cycling Team wziął udział w Tour de Pologne Amatorów w Bukowinie Tatrzańskiej. Blisko dwudziestoosobowy zespół pracowników sieci, z Guillaume’em de Colonges’em – Prezesem i Dyrektorem Generalnym na czele. Firm Carrefour jest partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu.