Aktualności

22.03.2018

Rozstrzygnięto konkurs Stena Circular Economy Award – Lider Gospodarki Obiegu Zamkniętego

Wykorzystanie odpadów w postaci zużytej ziemi na produkt uboczny, edukacja ekologiczna jak pozbyć się niepotrzebnych przedmiotów czy kompostomat jako samowystarczalne energetycznie urządzenie – to tylko niektóre ze zwycięskich projektów w pierwszej edycji  konkursu Stena Circular Economy Award – Lider Gospodarki Obiegu Zamkniętego. Uroczyste wręczenie nagród w projekcie odbyło się 22 marca w Warszawie.
22.03.2018

Grupa ADAMED opublikowała Raport Społecznej Oodpowiedzialności

Grupa Adamed, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu zaprezentowało raport społecznej odpowiedzialności .  W raporcie znalazło...
22.03.2018

5 prostych zasad jak oszczędzać wodę nie tylko w Światowy Dzień Wody

Woda zajmuje ponad 70% powierzchni naszej planety. Jest źródłem życia i składnikiem wszystkich żywych organizmów. Mimo, że jej brak może wydawać się odległy, okazuje się, że ta wizja jest coraz bardziej realna. W ciągu ostatnich 25 lat ilość wody pitnej na jednego mieszkańca spadła aż o 26%. Z okazji Światowego Dnia Wody Nestle Polska, partner FOB, przypomina że każdy z nas, każdego dnia, może pomóc zatroszczyć się o jej zasoby.
22.03.2018

Rusza dwunasta edycja Rankingu Odpowiedzialnych Firm

Od 2018 roku organizatorem ROF jest Koźmiński Business Hub, natomiast partnerami merytorycznymi są Forum Odpowiedzialnego...
22.03.2018

Odpowiedzialność biznesu za wodę

22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, aby uświadomić problemy w dostępie do wody pitnej, które dotykają ponad miliarda ludzi na świecie. Z tej okazji przypominamy publikację “Woda jako temat CSR w mediach w 2016 roku” przygotowaną przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu wspólnie z Instytutem Monitorowania Mediów.
21.03.2018

W Carrefour „procenty tylko na dowód”

W pierwszy dzień wiosny Carrefour Polska, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, rozpoczyna nową kampanię społeczną w swoich sklepach. Wspólnie z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem „RoPSAN” – Rodzice Przeciwko Sprzedaży Alkoholu Nieletnim, sieć prowadzi działania edukacyjno-informacyjne skierowane do pracowników sklepów i klientów, mające na celu efektywnie zapobiegać sprzedaży alkoholu nieletnim.
21.03.2018

Ruszył pierwszy program honorowego krwiodawstwa Grupy Enea

16 marca w Poznaniu zorganizowana została pierwsza odsłona programu „Energię mamy we krwi”, który zachęca wszystkich pracowników Grupy Enea, partnera Forum Odpowiedzialnego Biznesu, do honorowego krwiodawstwa. Kolejna odsłona programu już w kwietniu w Elektrowni Kozienice.  
21.03.2018

Stena Recycling o nowym rozporządzeniu Ministra Środowiska

Nowe zasady transportowania odpadów porządkują dotychczasowe regulacje dotyczące ich przewozu i uzupełniają luki prawne. Według...
21.03.2018

Biznes we współpracy na rzecz DZIECI

Trudne warunki materialne, wykluczenie społeczne, ubóstwo i głód wciąż należą do codzienności milionów ludzi na całym świecie, w tym dzieci. Poprawa ich bytu wymaga interwencji i współpracy. Szczególną rolę w tym zadaniu może odegrać odpowiedzialny biznes. Przestrzenią do dyskusji na temat tego, jak pomagać, będą 7. Targi CSR organizowane przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, których patronem i wystawcą jest UNICEF Polska.
20.03.2018

Ergo Hestia partnerem 7. Targów CSR

Partnerem największego w Polsce wydarzenia o społecznej odpowiedzialności biznesu została Ergo Hestia, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Targi CSR odbędą się 12 kwietnia br. na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie (WSTĘP WOLNY).
20.03.2018

Ukryty potencjał polskiego rynku pracy – raport Coca – Cola i Deloitte

Partnerzy Forum Odpowiedzialnego Biznesu Coca-Cola i Deloitte Polska, zbadali aktywność kobiet na polskim rynku pracy. Autorzy jako główne wyzwanie identyfikują potrzebę spożytkowania niewykorzystanych zasobów pracy, w tym wynikających z niższej aktywności zawodowej Polek.
20.03.2018

Obejrzyj zapis webinarium #sustainhack

Trwa nabór projektów do #SustainHack pierwszego konkursu idei poświęconego zrównoważonemu rozwojowi. Mając na uwadze zarówno adekwatność oraz jakość projektów, jak i czas włożony przez uczestników w ich przygotowanie, zorganizowane zostało otwarte webinarium na platformie Facebook. 
20.03.2018

Biznes odpowiedzialny w Polsce – pobierz PDF wydawnictwa „Rzeczpospolitej”

Ukazał się kolejny dodatek tematyczny pt. "Biznes odpowiedzialny w Polsce" w dziennikach "Rzeczpospolita" i "Parkiet". Dostępny jest w prenumeracie oraz w wersji PDF na stronie wydawcy. Forum Odpowiedzialnego Biznesu patronuje publikacji.
16.03.2018

Powstała Mazowiecka Unia Światłowodowa

Z inicjatywy Orange Polska, partnera Forum Odpowiedzialnego Biznesu, i przedstawicieli gmin: Piaseczno, Podkowa Leśna, Mińsk Mazowiecki i Nieporęt powołano Mazowiecką Unię Światłowodową. Jej celem jest zapewnienie szerokopasmowego internetu mieszkańcom Mazowsza, likwidacja „białych plam” w województwie oraz rozwój społeczeństwa informacyjnego. Pierwszego dnia przystąpiło do niej 16 gmin z regionu.
15.03.2018

ORLEN chce rozwijać działalność badawczo-rozwojową

PKN ORLEN realizując konsekwentnie strategię w zakresie Badań i Rozwoju (B+R) prowadzi prace nad stworzeniem koncepcji rozbudowy infrastruktury badawczej poprzez budowę Centrum Badawczo-Rozwojowego w Płocku. W najbliższych tygodniach firma wystosuje na rynek zapytanie  w celu pozyskania ofert na realizację projektu  w formule EPC. Centrum B+R będzie zapleczem technicznym umożliwiającym intensyfikację tempa wdrażania nowych rozwiązań technicznych oraz rozwoju nowych  technologii i produktów.