Aktualności

17.07.2018

Aflofarm partnerem Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Aflofarm od lat działa na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu poprzez dwie fundacje – lokalną „My Kochamy Pabianice” oraz ogólnopolską „Fundację Aflofarm”. Teraz, jedna z największych polskich firm farmaceutycznych została Partnerem Strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu – stowarzyszenia, którego celem jest upowszechnianie standardów CSR i rozwój tej koncepcji w Polsce.
17.07.2018

REPORT Responsible business in Poland 2017

The latest report “Responsible Business in Poland 2017. Good Practices” provides more than a thousand examples of corporate social responsibility activities. 1,190 good business practices in corporate social responsibility and sustainable development are presented in the latest report “Responsible Business in Poland 2017. Good Practices” issued by the Responsible Business Forum. This is over 300 practices more than in the last year’s report and another record-breaking number in the 16-year history of the publications, which points to the steady and increasingly stronger development of the CSR concept in Poland.
16.07.2018

6 megatrendów będzie miało największy wpływ na kształt globalnej gospodarki

Momentami przełomowymi w historii ludzkości było wynalezienie maszyny parowej, żarówki i komputera, a potem internetu. Obecnie czynników, które mogą mieć równie znaczący wpływ na gospodarkę i społeczeństwo jest znacznie więcej. Są to automatyzacja i robotyzacja, internet rzeczy czy sztuczna inteligencja. Eksperci firmy doradczej Deloitte wskazali sześć megatrendów, które w najbliższych latach zmienią oblicze polskiej i światowej gospodarki. To przemysł 4.0, model gospodarki o obiegu zamkniętym, zrównoważone finanse, rynek talentów, „srebrna gospodarka” oraz elektromobilność. Deloitte jest partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
16.07.2018

Zielone Podwórko Veolii dla wychowanków Przedszkola nr 2 w Tarnowskich Górach

Tarnowskie Góry są drugim miastem, w którym Fundacja Veolia Polska w ramach wolontariatu pracowniczego zrealizowała projekt Zielone Podwórka Veolii. Tym razem pracownicy ze spółek Grupy Veolia zaangażowali się na rzecz Przedszkola nr 2 przy ul. Gruzełki z oddziałem integracyjnym dla dzieci niepełnosprawnych i utworzyli ogród sensoryczny. 
16.07.2018

Kolejne lokalne instytucje dostaną wsparcie od IKEA Kraków. Ruszyła druga edycja programu Minigranty

IKEA Kraków ogłosiła drugą edycję programu grantowego skierowanego do lokalnych instytucji. Minigranty otrzymają wybrane organizacje realizujące projekty społeczne w zakresie edukacji i rozwoju dzieci lub wsparcia osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 lipca. IKEA jest partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu. 
16.07.2018

Polpharma i startup HealthUp łączą siły w walce z POChP

W ramach zainicjowanego przez Polpharmę, partnera Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Narodowego Programu Wykrywania POChP, firma nawiązała współpracę z polskim startupem medycznym HealthUp. Celem programu jest edukacja na temat choroby, a także ułatwienie dostępu do badań spirometrycznych.
16.07.2018

ArcelorMittal podsumowuje działania społeczne

Firma ArcelorMittal, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu przygotowała podsumowanie działań prowadzonych na rzecz i we współpracy ze społecznościami lokalnymi w drugim kwartale 2018 roku. 
13.07.2018

Spór czy metoda – niesłuszne oskarżenia FAKRO wobec VELUX

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Warszawie firma VELUX, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, po raz pierwszy komentuje ze szczegółami fałszywe oskarżenia wygłaszane przez firmę FAKRO od 2008 roku. Konferencję zwołano w związku z ogłoszeniem przez Komisję Europejską decyzji o oddaleniu skargi FAKRO przeciw VELUX złożonej w roku 2012.
12.07.2018

Carrefour Polska zbadał zrozumienie Uproszczonego Systemu Znakowania Wartością Odżywczą (SENS) wśród klientów

Carrefour Polska, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, stale ulepsza i rozwija Uproszczony System Znakowania Wartością Odżywczą (SENS). W tym celu wśród klientów sieci przeprowadzone zostało badanie dotyczące widoczności i zrozumienia oznaczeń. Jego wyniki posłużą do dalszego rozwoju systemu, a omówione zostały podczas czwartego Komitetu Naukowego SENS.
12.07.2018

Odwiedzaj #ReportingLiveblog

Aby skondensować treści pojawiające się na temat raportowania niefinansowego w prasie, internecie, mediach społecznościowych już od 2016 roku Forum Odpowiedzialnego Biznesu prowadzi liveblog, aby w ten sposób na bieżąco informować o raportowaniu społecznym, nowych raportach, zmianach i realizacji zapisów dyrektywy.
12.07.2018

Dobre praktyki w zatrudnianiu młodych osób – Cognifide dla EU Talent

Małe i średnie przedsiębiorstwa mają możliwość podzielenia się swoimi dobrymi praktykami z zakresu organizacji praktyk i staży zawodowych – ze środowiskiem biznesowym w ramach projektu  EU Talent koordynowanego na szczeblu międzynarodowym przez CSR Europe. Kolejną z firm z sektora MŚP, która zdecydowała podzielić się dobrymi praktykami w tym zakresie jest, działająca w sektorze IT, firma Cognifide.
11.07.2018

Kategorie Konkursu „Raporty Społeczne”: Najlepszy raport zintegrowany

Jedną z nowości w tegorocznej edycji Konkursu „Raporty Społeczne” jest wprowadzenie osobnej kategorii dla raportów zintegrowanych. To odpowiedź na trendy w zakresie społecznej odpowiedzialności i sprawozdawczości.
11.07.2018

Druga strefa rodzinnej aktywności w Sławkowie

Dzięki współpracy miasta Sławkowa z ArcelorMittal Poland w miejscowości powstanie druga plenerowa siłownia i plac zabaw, zagospodarowana zostanie przestrzeń przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II.
11.07.2018

Amica przeciw marnowaniu żywności

Nieprawidłowe przechowywanie – to główny powód, dla którego około 9 milionów ton kupowanej w Polsce żywności marnuje się i trafia do kosza. Dlatego też Amica, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, we współpracy z Federacją Polskich Banków Żywności rozpoczyna kampanię „Przechowuję, nie marnuję!”. Dzięki merytorycznemu wsparciu partnera, firma będzie mogła edukować swoich klientów na temat problemu marnowania żywności.  
10.07.2018

Największa triathlonowa impreza w Polsce – Enea Bydgoszcz Triathlon 2018 zakończona

7 i 8 lipca w centrum Bydgoszczy odbyła się czwarta edycja Enea Bydgoszcz Triathlon. W imprezie wzięło udział blisko 4 000 zawodników oraz kilkanaście tysięcy kibiców. Wspierali oni uczestników zmagań, którzy przyjechali do Bydgoszczy z całego świata. Grupa Enea jest partnerem Forum Odpowiedzialnego Biznesu.