Aktualności

22.09.2017

Wywiad z prezeską FOB podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy

Prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Dominika Bettman wystąpiła w studio telewizyjnym Super Biznesu. Wywiad został przeprowadzony podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy.
22.09.2017

Zespół Biedronki stawia na pierwszą pomoc przedmedyczną

Drużyny ze wszystkich 15 centrów dystrybucyjnych oraz jedna z Biura Głównego Jeronimo Martins Polska wezmą udział w I Ogólnopolskich Zawodach Drużyn Ratowniczych „Bezpieczna Biedronka”. Pracownicy Biedronki będą rywalizować w konkurencjach wymagających zastosowania pomocy przedmedycznej.
22.09.2017

„Ekologiczni z natury” – zbiórka opakowań szklanych w wybranych sklepach Biedronka

Przynieś pięć szklanych opakowań i odbierz lnianą torbę – zachęca klientów Biedronka, która w najbliższy weekend w kilkunastu miejscowościach na terenie kraju prowadzić będzie akcję „Ekologiczni z natury”. To już 9. edycja realizowanego przez Biedronkę projektu.
22.09.2017

„Bądź mądry” powraca – dziewięcioro blogerów wspólnie z Kompanią Piwowarską zachęca do odpowiedzialnej konsumpcji

Rok po starcie kampanii „Bądź mądry”, organizowanej przez Kompanię Piwowarską, ruszyła jej czwarta odsłona, która jednocześnie jest powrotem do pierwotnej formuły akcji. Dziewięcioro popularnych blogerów, koszulki z humorystycznymi, nieco prowokacyjnymi hasłami i krótkie, zabawne filmy – wszystko po to, by promować odpowiedzialną konsumpcję alkoholu.
22.09.2017

Lotos wybuduje 12 stacji ładowania aut elektrycznych na A1 i A2

Lotos wybuduje dwanaście punktów ładowania aut elektrycznych. Umożliwi to przejazd samochodem elektrycznym autostradami A1 i A2, pomiędzy Gdynią i Gdańskiem a Warszawą, w obu kierunkach. Gdzie i za ile naładować auto, klient sprawdzi w aplikacji na smartfonie.
22.09.2017

Globalna inicjatywa na rzecz zatrudniania „Nestlé needs YOUth” wesprze 10 milionów młodych

Nestlé - partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu ogłosiło, że w ramach inicjatywy na rzecz zatrudniania młodych, do 2030 roku pomoże 10 milionom osób z całego świata w wykorzystaniu możliwości ekonomicznych.
22.09.2017

Fundacja Digital University i T-Mobile Polska ponownie nauczą dzieci bezpieczeństwa w sieci

We wrześniu ruszyła druga część „Laboratorium Bezpiecznego Internetu T-Mobile”. To projekt edukacyjny, który Fundacja Digital University ma możliwość realizować wspólnie z operatorem. Jego celem jest uświadamianie uczniów szkół podstawowych jak nieograniczone są możliwości Internetu. Honorowym patronem akcji jest Ministerstwo Cyfryzacji.
22.09.2017

Carrefour partnerem 39. PZU Maratonu Warszawskiego

Carrefour po raz kolejny został partnerem 39. PZU Maratonu Warszawskiego, który odbędzie się już 24 września. Zaangażowanie Carrefour w wydarzenia biegowe w Polsce jest związane z realizacją kampanii „Z miłości do Zdrowia”, która promuje zdrowy styl życia oraz aktywność fizyczną wśród klientów i pracowników sieci handlowej.
22.09.2017

Pierwsza sieć handlowa w Polsce informuje o ilości wyrzucanego jedzenia

Tesco, jako pierwsza sieć handlowa w Polsce i Europie Środkowej, opublikowała dane dotyczące skali marnowania żywności wewnątrz firmy w Polsce, Czechach, na Słowacji i na Węgrzech. Podobne dane dla Tesco w Wielkiej Brytanii publikowane są od czterech lat.
22.09.2017

Bank Zachodni WBK razem z WORD Warszawa promuje bezpieczeństwo na polskich drogach

W ubiegłym roku ponad 25 tysięcy osób odebrało w Warszawie uprawnienia do kierowania samochodem osobowym. Kształcenie młodych kierowców nie powinno jednak kończyć się na zdaniu egzaminu państwowego - przed nimi jeszcze wiele nauki i nabywania doświadczenia.
22.09.2017

Konsultacje „Nowe obowiązki firm dotyczące ujawniania informacji niefinansowych”

Forum Odpowiedzialnego Biznesu zaprasza przedstawicieli firm objęte nowym obowiązkiem na konsultacje dotyczące ujawniania danych niefinansowych, związane z implementacją Dyrektywy 2014/95/UE z 22.10.2014. Spotkanie odbędzie się 20 października w godzinach 10.30 – 12.30 w Warszawie.
21.09.2017

Skwer przy ul. Mireckiego na warszawskiej Woli ma nowe meble miejskie i rośliny

Przez cały dzień u zbiegu ulic Mireckiego i Gibalskiego wolontariusze Skanska Residential Development Poland montowali drewniane meble, sadzili rośliny, odświeżali zatarte linie na pobliskim boisku oraz malowali gry dla dzieci.
20.09.2017

Moc nagród w 13. edycji akcji dla domów dziecka

Domy Pozytywnej Energii to konkurs organizowany dla domów dziecka i placówek opiekuńczo-wychowawczych przez TAURON Polska Energia, TAURON Dystrybucja oraz Fundację TAURON. Podczas finału akcji, który odbył się na terenie parku rozrywki Energylandia, poznaliśmy laureatów pięciu nagród głównych.
19.09.2017

Zamknięty obieg otwiera lepsze jutro

Polacy starają się żyć ekologicznie. Nie są jednak świadomi zasad gospodarki cyrkularnej - trzy czwarte z nas nigdy o niej nie słyszało – tak wynika z badania "Stan wiedzy Polaków nt. gospodarki obiegu zamkniętego (GOZ)".
18.09.2017

Coca-Cola: inwestycje w kapitał ludzki, ograniczenie oddziaływania na środowisko naturalne oraz rozwój portfolio

Coca-Cola prezentuje najnowszy raport społeczno-ekonomiczny, pokazujący wkład w polską gospodarkę. System firm Coca-Cola w Polsce, składający się ze spółek Coca-Cola Poland Services Sp. z o.o. i Coca-Cola HBC Polska Sp. z o.o., od ponad 25 lat kontynuuje inwestycje na polskim rynku oraz realizuje projekty z zakresu społecznej odpowiedzialności.