Aktualności

15 czerwca 2019

PZU otrzymał od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego tytuł Mecenasa Kultury

Od Partnerów

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał doroczne nagrody dla Mecenasów Kultury. PZU otrzymał wyróżnienie za upowszechnianie i ochronę kultury oraz dziedzictwa narodowego. Spółkę nominowały do konkursu trzy instytucje kultury.

14 czerwca 2019

Carrefour Polska gromadzi przedstawicieli środowiska żywności

Od Partnerów

Blisko 400 przedstawicieli najważniejszych podmiotów skupionych wokół polskiego rynku żywności konwencjonalnej i ekologicznej wzięło udział w pierwszym Kongresie Rolnictwa i Żywności Ekologicznej ECO FOOD 360, którego organizatorem był Carrefour Polska.

14 czerwca 2019

Projekt „Ciepło dla Pragi” wyróżniony w rankingu ośrodka THINKTANK i Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Od Partnerów

Projekt Fundacji Veolia i Centrum UNEP/GRID-Warszawa „Ciepło dla Pragi” znalazł się w rankingu projektów społecznych biznesu, które miały największą wartość dla społeczeństwa w mijającym 30-leciu. 

14 czerwca 2019

Znamy zwycięzców 3. edycji konkursu „Recycling na miarę”

Od Partnerów

130 uczniów z 30 świętokrzyskich szkół podstawowych wzięło udział w tegorocznym, trzecim konkursie „Recycling na miarę”, którego organizatorem jest Fundacja VIVE Serce Dzieciom i Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach. W tym roku tematem przewodnim konkursu była twórczość Stanisława Moniuszki, kompozytora, dyrygenta, organisty, pedagoga, dyrektora Teatru Wielkiego w Warszawie i twórcy polskiej opery narodowej.

14 czerwca 2019

Kolejna edycja „Zdolnych z Czechowic-Dziedzic, miasta z zapałem”

Od Partnerów

Program „Zdolni z Czechowic-Dziedzic, miasta z zapałem”, którego partnerem jest Grupa LOTOS, odbędzie się już po raz trzeci. Umowę w tej sprawie podpisano 11 czerwca. Jego celem jest ulepszenie opieki nad zdolnymi uczniami, kształtowanie myślenia naukowego oraz promocja metody projektowej w czechowickich szkołach.

14 czerwca 2019

Ponad 25 lat innowacji spod znaku Procter and Gamble na polskim rynku

Od Partnerów

Procter & Gamble świętuje ponad ćwierć wieku swojej obecności na polskim rynku oraz 25-lecie działalności fabryki na warszawskim Targówku. Koncern zainwestował dotychczas w Polsce blisko 4 miliardy PLN i utworzył ponad 3800 miejsc pracy, rozwijając nie tylko produkcję, ale też wprowadzając wiele innowacyjnych rozwiązań i projektów.

14 czerwca 2019

Pracownicy IKEA Polska z misją w Rwandzie

Od Partnerów

Kwestie społeczne są integralną częścią strategii zrównoważonego rozwoju IKEA. Dlatego firma poprzez IKEA Foundation wspiera programy pomocowe organizacji partnerskich i angażuje się w poprawę jakości życia w najbardziej zagrożonych środowiskach.

14 czerwca 2019

Henkel wprowadza opakowania z odpadów pochodzących ze społecznej zbiórki

Od Partnerów

Firma Henkel podjęła kolejne kroki w ramach współpracy z przedsiębiorstwem społecznym Plastic Bank. Dział Laundry & Home Care (środków piorących i czystości) oraz Beauty Care (kosmetyków) wprowadzi na rynek opakowania wykonane w 100% z plastiku pochodzącego z recyclingu. Nawet 50% ich składu będzie stanowił tzw. Social Plastic – plastik pochodzący ze społecznej zbiórki.

14 czerwca 2019

UKS LOTOS Gdańsk mistrzem w I Lidze Wojewódzkiej C2

Od Partnerów

Drużyna UKS LOTOS Gdańsk, występująca w rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej Juniorów C2 (rocznik 2005), na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu, zapewniła sobie mistrzostwo. UKS to zespół złożony m.in. z zawodników wychowanych w ośrodkach Piłkarskiej Przyszłości z LOTOSEM. Już 23 czerwca na Stadionie Energa Gdańsk odbędzie się turniej LOTOS Junior Cup.

14 czerwca 2019

ArcelorMittal Poland – Firma przyjazna dzieciom

Od Partnerów

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Polsce obchodzi w tym roku 100 lecie swojej działalności. Jest to jedna z najstarszych organizacji pozarządowych, działających nieprzerwanie od 1919 roku. Z tej okazji w całej Polsce w oddziałach Towarzystwa odbywają się uroczystości.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc