Aktualności

17.12.2018

Santander Bank Polska w RESPECT Index

Santander Bank Polska znalazł się w prestiżowym zestawieniu spółek odpowiedzialnych społecznie RESPECT Index, ogłoszonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.
17.12.2018

Potrzebujemy zrównoważonej i odpowiedzialnej konsumpcji – Procter & Gamble na COP24

Zgodnie z założeniami Porozumienia Paryskiego ograniczenie wzrostu średniej temperatury na świecie do 1,5°C powyżej poziomu sprzed epoki przemysłowej znacznie obniżyłoby ryzyko i skutki zmian klimatu. To wymaga jednak jak najszybszego doprowadzenia do znacznej redukcji emisji CO2. Szczególną rolę w działaniach zmierzających do ograniczenia emisji – oprócz państw, organizacji środowiskowych i społeczeństw – ma do spełnienia biznes. Jako globalna firma jesteśmy zaniepokojeni negatywnymi skutkami zmian klimatycznych i podejmujemy konkretne działania zmierzające do zmniejszania emisji gazów cieplarnianych do atmosfery – powiedziała Geraldine Huse CEO i Prezes Zarządu P&G w Europie Centralnej, podczas trwającego w Katowicach, międzynarodowego szczytu klimatycznego COP24.
14.12.2018

Oglądaj relację z premiery raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 1918-1939”

Z okazji 100. rocznicy uzyskania przez Polskę niepodległości Forum Odpowiedzialnego Biznesu wydaje publikację poświęconą odpowiedzialnemu...
14.12.2018

LOTOS niezmiennie w RESPECT Index

Ogłoszono skład tegorocznej edycji RESPECT Index – listy spółek najbardziej odpowiedzialnych społecznie. Wyniki zaprezentowano 12 grudnia br. podczas gali zorganizowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Grupa LOTOS już po raz dwunasty znalazła się w tym elitarnym gronie.
14.12.2018

FOB poszukuje stażysty/stażystki ds. video i content marketingu. Praca na 1/2 etatu

Forum Odpowiedzialnego Biznesu poszukuje do zespołu stażysty/stażystki ds. video i content marketingu. Praca na pół etatu.
14.12.2018

113 ton żywności zebrano w sklepach sieci Tesco

Ponad 113 ton żywności, która pozwoli na przygotowanie ponad ćwierć miliona posiłków dla najuboższych oraz dodatkowo 136 206 zł finansowego wsparcia dla Banków Żywności i Caritas Polska od Tesco Polska – to wyniki świątecznych zbiórek żywności przeprowadzonych w sklepach sieci. Zbiórki artykułów spożywczych co roku jednoczą Polaków w niesieniu pomocy potrzebującym. Dzięki pomocy klientów Tesco, Święta w wielu polskich domach staną się jeszcze bardziej magiczne. Tesco Polska jest partnerem Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
13.12.2018

Jakie działania na rzecz środowiska naturalnego prowadzi biznes w Polsce? Trwa nabór dobrych praktyk do Raportu FOB

Jednym z przejawów odpowiedzialności firm jest troska o środowisko naturalne. Zwane często "niemym interesariuszem", jest bardzo ważnym polem aktywności CSR-owej przedsiębiorstw, które podejmują wysiłki mające na celu zminimalizowanie negatywnego wpływu na środowisko. Realizowane działania biznes może zgłosić do Raportu "Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki".
13.12.2018

TAURON po raz szósty w prestiżowym RESPECT Index

TAURON po raz szósty znalazł się w gronie RESPECT Index warszawskiej GPW, czyli zestawienia spółek odpowiedzialnych społecznie i prowadzących rzetelną komunikację z rynkiem.
13.12.2018

W Orange bez papierowych umów

W ponad 20 salonach Orange można podpisać umowę, aneks lub złożyć reklamację wyłącznie w formie elektronicznej tzn. na tablecie. To pierwsze takie rozwiązanie wśród krajowych operatorów. Do końca marca będą mogli skorzystać z niego klienci w ponad 200 salonach.  
13.12.2018

Ogłoszono nowy RESPECT Index

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie ogłosiła nowy skład indeksu spółek odpowiedzialnych społecznie (RESPECT Index). W wyniku przeprowadzonej weryfikacji w skład indeksu po XII edycji wejdzie 31 spółek - w tym 11 partnerów strategicznych Forum Odpowiedzialnego Biznesu. W tegorocznej edycji RESPECT Index liczba nowych spółek jest najwyższa w historii.
13.12.2018

Provident Polska z Certyfikatem RESPECT od GPW

Provident Polska otrzymał przyznany przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie Certyfikat RESPECT. Tym samym firma jest pierwszą i jak dotąd jedyną spółką spoza głównych indeksów GPW, która spełnia standardy warszawskiej giełdy w zakresie biznesu odpowiedzialnego społecznie.
13.12.2018

Zakupowe szaleństwo przed Świętami – co warto wiedzieć o odpowiedzialnej modzie

Przy okazji świątecznych zakupów warto pamiętać o tym, aby kupować odpowiedzialnie i nie ulegać „modzie na szybką modę”, nie zanieczyszczać środowiska i kupować tylko to czego potrzebujemy. Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie przygotowała krótki film, w którym podpowiada jak to zrobić.
13.12.2018

L’Oréal na COP24: Ograniczymy emisję CO2 w naszych zakładach, centrach dystrybucji i biurach o 100% do 2025 r

Redukcja emisji CO2 oraz konieczność poprawy jakości powietrza zdominowały większość dyskusji podczas pierwszego tygodnia Szczytu Klimatycznego ONZ.  Wkład biznesu, który obok rządów i samorządów oraz osób indywidualnych stanowi ważny element działań na rzecz ochrony środowiska, był głównym tematem panelu zorganizowanego przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju oraz United Nations Global Compact Network Polska: „Społeczna odpowiedzialność biznesu - przedsiębiorczość na rzecz Zrównoważonego Ekorozwoju”. Uczestnicząca w panelu Prezes L’Oréal Polska i Kraje Bałtyckie Wioletta Rosołowska przedstawiła ambicje klimatyczne Grupy L’Oréal, które zakładają uzyskanie neutralności węglowej placówek produkcyjnych, administracyjnych i badawczych do 2025 r. w odniesieniu do roku bazowego 2016.
13.12.2018

W 3 miesiące pokonali prawie 60 tysięcy kilometrów dla Stowarzyszenia SIEMACHA i Fundacji Rodzinny Gdańsk

W ciągu trzech miesięcy 135 pracowników LPP pokonało prawie 60 tysięcy kilometrów, uzyskując w sumie 39 000 złotych dla podopiecznych z domów dla dzieci z Gdańska i Krakowa. To kolejna odsłona akcji LPP Team for Kids, w ramach której pracownicy firmy łączą swoje sportowe pasje z realną pomocą potrzebującym. Każdy wybiegany i wyjeżdżony na rowerze kilometr został przeliczony na złotówki, które Fundacja LPP przekazała wychowankom Fundacji Rodzinny Gdańsk i Stowarzyszeniu SIEMACHA.
13.12.2018

PKN ORLEN w RESPECT Index

​PKN ORLEN, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, po raz jedenasty został zakwalifikowany do renomowanego RESPECT Index,  indeksu giełdowego obejmującego spółki odpowiedzialne społecznie. Wysokie wymagania i kryteria indeksu spełnione przez Koncern stanowią realną referencję dla inwestorów giełdowych.