Prezent dla dzieci od Kredyt Banku

2 czerwca 2009

Dotyczy firmy: Santander Bank Polska, Warta,

Kredyt Bank wsparł finansowo budowę jednego z największych placów zabaw w województwie śląskim. Integracyjny plac zabaw zbudowano w Katowicach na Osiedlu Tysiąclecia.

Nowoczesne miejsce zabaw zbudowała Spółdzielnia Mieszkaniowa „Piast” dzięki wsparciu Kredyt Banku. Bank chętnie angażuje się w takie inicjatywy.

Realizując nasze działania społeczne staramy się propagować wśród dzieci i ich rodziców odpowiedzialne zachowania, które zapewnią najmłodszym bezpieczny rozwój, w przyjaznym dla nich otoczeniu. Stąd nasz pomysł na wsparcie budowy integracyjnego placu zabaw – przestrzeni do beztroskiej, ale i bezpiecznej zabawy. Jestem przekonana, że będzie ciekawym i twórczym urozmaiceniem czasu wolnego nie tylko dla dzieci, ale i całych rodzin – powiedziała Elżbieta Obuchowska, dyrektor Makroregionu Śląskiego Kredyt Banku w Katowicach.

Na placu zabaw o powierzchni ok. 1500 m2 najmłodsi mogą korzystać z 21 bezpiecznych urządzeń: huśtawkami, karuzelami, piaskownicami, kiwakami, zestawami zabawowymi z wieżami, pomostami i zjeżdżalniami i wielokątem sprawnościowym.

Oficjalne otwarcie placu zabaw połączone z obchodami Dnia Dziecka odbyło się 30 maja. W sprawnym przebiegu imprezy pomogli wolontariusze z Makroregionu Śląskiego Kredyt Banku i Warty z, którzy aktywnie zaangażowali się w organizację festynu. Zadbali o wspólne gry i zabawy z dziećmi na świeżym powietrzu. Przeprowadzali liczne konkursy, m.in. o zasadach bezpieczeństwa na drodze – pytali, gdzie bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak należy podróżować w samochodzie, i pouczali, że podczas jazdy na rowerze czy rolkach koniecznym jest aby mieć na głowie kask.

Nasze projekty na rzecz wspierania społeczności lokalnych to świetna okazja do społecznego zaangażowania pracowników. Od grudnia ub. r. realizujemy program wolontariatu pracowniczego „TAK od serca”. Pracownicy mają możliwość włączania się w akcje wolontariackie inicjowane centralnie i lokalnie, jak też realizacji własnych pomysłów na pomoc innym. Co istotne, ta dobroczynna działalność jest realizowana w godzinach pracy – każdy pracownik ma prawo do jednego dodatkowego dnia wolnego w roku na pracę jako wolontariusz – dodaje E. Obuchowska.

Podczas festynu rozstrzygnięto m.in. konkurs ogłoszony wśród dzieci z osiedlowych przedszkoli i szkół na nazwę placu, który oficjalnie nazwano „Piastuś”. Na scenie śpiewały i tańczyły dzieci z młodzieżowych zespołów, m. in. Zespół Tysiąclatki. Był teatrzyk, czytano bajki, demonstrowano walkę karate. Nie brakło tez konkursów z nagrodami dla dzieci, zabaw edukacyjnych i sprawnościowych.