ADAMED SmartUP Academy współorganizowane z Wydziałem Chemicznym Politechniki Warszawskiej

4 września 2017

Dotyczy firmy: Adamed Pharma,

W październiku odbędzie się kolejna edycja ADAMED SmartUP Academy organizowana przez Fundację Grupy ADAMED, partnera Forum Odpowiedzialnego Biznesu, po raz pierwszy organizowana we współpracy z Wydziałem Chemicznym Politechniki Warszawskiej.

Uczestnicy warsztatów, mając do dyspozycji profesjonalnie wyposażone sale laboratoryjne Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej, pod okiem prowadzących przeprowadzą m.in. badanie właściwości niebezpiecznych substancji wybuchowych z zastosowaniem analizy termicznej. W trakcie innych zajęć zapoznają się z surowcami kosmetycznymi stosowanymi do produkcji szamponów i emulsji kosmetycznych, a następnie samodzielnie przygotują własne produkty. Z kolei warsztaty pogłębiające wiedzę z zakresu produkcji współczesnych leków będą okazją do przeprowadzenia chemicznej lub chemoenzymatycznej syntezy przykładowego leku.

– Warsztaty ADAMED SmartUP Academy organizowane we współpracy z Wydziałem Chemicznym Politechniką Warszawskiej skierowane są do młodzieży poszukującej nowych, naukowych doświadczeń oraz rozwijającej swoje pasje. Udział w zajęciach to dla nich, niejednokrotnie pierwsza szansa na skorzystanie z profesjonalnych laboratoriów, pogłębienie i przede wszystkim wykorzystanie teoretycznej wiedzy w praktyce. To także możliwość współpracy z ekspertami oraz wymiany doświadczeń z rówieśnikami – mówi Katarzyna Dubno, Członek Zarządu Fundacji Grupy Adamed.

Trwają zapisy

Dla osób, które chcą wziąć udział w ADAMED SmartUP Academy, na stronie https://adamedsmartup.pl/warsztaty-pw/ udostępniony został formularz aplikacyjny. Należy podać w nim swój adres e-mail oraz krótko opisać (w maks. 50 słowach) powody zainteresowania uczestnictwem w zajęciach. Warsztaty skierowane są do młodzieży w wieku od 15 do 19 lat.

Daty i tematy najbliższych zajęć na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej:

  • 21 października 2017 r., „Klonowanie bez tajemnic”
  • 28 października 2017 r., „Od pomysłu do apteki – czyli jak projektuje się współczesne leki”
  • 18 listopada 2017 r., „Komu szkodzą kosmetyki?”
  • 25 listopada 2017 r., „Przeciwciała w służbie ludzkości”
  • 2 grudnia 2017 r., „Pożyteczne aspekty korozji”
  • 16 grudnia 2017 r., „Metody badań substancji wybuchowych. Od makro do nano próbek”

Informacje na temat kolejnych kursów będą na bieżąco publikowane na stronie https://adamedsmartup.pl/warsztaty-pw/ oraz http://www.ch.pw.edu.pl/Kandydaci/Sciezki-Kopernika-2.0. To już czwarta edycja tego cyklu oraz pierwsza we współpracy z Wydziałem Chemicznym Politechniki Warszawskiej która współfinansowana została ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

źródło: materiały prasowe firmy