Trwa nabór zgłoszeń do 9. edycji Listków CSR

12 marca 2020

Tygodnik POLITYKA we współpracy z firmą doradczą Deloitte oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu zapraszają przedsiębiorstwa oraz organizacje działające w Polsce do udziału w dziewiątym zestawieniu złotych, srebrnych i białych Listków CSR POLITYKI.

Zainteresowane firmy muszą wypełnić ankietę online na temat działań w ramach zrównoważonego rozwoju i miejsca CSR w organizacjach. Ankieta została przygotowana w oparciu o wytyczne normy ISO 26 000. Jest w niej także pytanie dotyczące Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDG’s). W tym roku ankieta koncentruje się na działaniach związanych z ograniczeniem negatywnego wpływu na środowisko naturalne i klimat, czyli realizacją celu 13.

Wypełnij ankietę >>

Na wypełnione online ankiety firmy mają czas do 15 kwietnia 2020 r. [przedłużony termin].

Kategorie wyróżnień i kryteria ocen Listków CSR POLITYKI

Złoty Listek CSR POLITYKI – otrzymują firmy, dla których realizacja wytycznych zawartych w normie ISO 26000 jest kluczowym elementem strategicznych działań w biznesie oraz w relacjach z interesariuszami, w tym z pracownikami. Firmy opierają swoje działania o najlepsze lokalne i globalne praktyki zarządcze oraz stosują międzynarodowe standardy. Dodatkowo istotnym elementem ich zarządzania czynnikami ESG jest całościowy system zarządzania etyką oraz spisany i publiczny dokument, który definiuje zasady postępowania w działalności biznesowej oraz najwyższe standardy zarządzania personelem. O efektach swoich działań, informują cyklicznie w raportach pozafinansowych lub zintegrowanych przygotowanych w oparciu o międzynarodowe standardy, które podlegają zewnętrznej niezależnej weryfikacji.

Srebrny Listek CSR POLITYKI – otrzymują firmy, które w swojej codziennej działalności operacyjnej deklarują uwzględnianie wszystkich kluczowych rozwiązań normy ISO 26000. Firmy te często opierają się o najlepsze lokalne i globalne praktyki zarządcze oraz stosują międzynarodowe standardy. Dodatkowo istotnym elementem ich zarządzania jest system zarządzania etyką oraz najwyższe standardy zarządzania personelem. O efektach swoich działań cyklicznie informują interesariuszy m.in. poprzez raportach pozafinansowych lub zintegrowanych przygotowanych w oparciu o międzynarodowe standardy ujawniania danych.

Biały Listek CSR POLITYKI – otrzymują firmy, które deklarują wdrażanie najistotniejszych kategorii zarządczych rekomendowanych przez normę ISO 26000 (np. praktyki z zakresu pracy, w tym sformalizowany system ocen pracowniczych, system zarządzania wpływem środowiskowym, zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej) oraz ciągle doskonalą swoje działania w tym zakresie na rzecz efektywnego zarządzania wpływem swojej firmy na otoczenie

Ewentualne pytania można kierować na adres mailowy: csr@polityka.pl

Źródło: polityka.pl